İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ziraat Bankası’ndan Aylık Yüzde 1,67’den Başlayan Konut Kredisi Fırsatı!

Ziraat Bankası konut kredilerinde vatandaşın faiz yükünü piyasa ortalamalarının altına çekti. Ziraat Bankası’nın konut ürün paketinden faydalanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için faiz oranları aylık yüzde 1,67 seviyesinden başlamaktadır. Piyasaya göre cazip olan bu başvurusu yapanın müşterinin talep ettiği meblağa ve vadeye göre değişecektir.

uyarınca finansman edinerek ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için banka tarafından tam 1 milyon Türk Lirası’na kadar kredi olanağı tanınmaktadır. Konut ürün paketi uyarınca müşterilere sunulan azami vade süresi ise 120 ay olarak tayin edilmiştir.

Faiz Oranları

Ziraat Bankası’ndan konut ürün paketi edinerek konut kredisi almak ve bu şekilde ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için banka tarafından sunulan aylık yüzde 1,67 seviyesindeki başlangıç seviyesidir. Aylık yüzde 1,67’lik faiz oranı; 1 TL ile 100 bin TL aralığındaki kredi talepleri için 120 aya kadar vade seçeneğinde geçerlidir.

Ziraat Bankası’ndan konut ürün paketine başvurarak ev kredisi kullanacak vatandaşların 100 bin TL ile 500 bin TL aralığında finansman talep etmeleri durumunda tabi olunacak aylık yüzde 1,77 noktasına çıkmaktadır. Bu faiz oranı da 120 aya kadar bütün vadeler için geçerli olan faiz oranıdır.

Ziraat Bankası’ndan ev kredisi almak isteyen ve bunun için Ziraat Bankası konut ürün paketinden yararlanmayı düşünen vatandaşlar 500 bin Türk Lirası ile 1 milyon Türk Lirası aralığında finansman talep ederlerse tabi olacakları aylık yüzde 1,88’e çıkmaktadır. Bahse konu faiz oranı da 120 aya kadar bütün vade seçenekleri için geçerli olmaktadır.

Hesaplama Örneği!

Yukarıda faiz oranlarını verdiğimiz kapsamında 100 bin Türk Lirası kredi kullanan ve aylık yüzde 1,67 faiz oranına tabi olan müşteri, geri ödemelerini 120 ay vadede yapmak istemesi durumunda; bankaya her ay bin 935,21 Türk Lirası ödeme yapmak durumundadır. Kredinin yıllık maliyet oranı 22,3629 olacaktır.

Ziraat Bankası’nın konut ürün paketi dahilinde müşterilerine sunduğu faiz oranlarını değiştirme hakkının saklı olunduğunu belirtmekte yarar var. Bu nedenle, ilgili Ziraat Bankası şubelerine yapılacak kredi başvurusu esnasında teyit edilmelidir.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.