İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Eğitim-Öğretim Yılında Kefilsiz Eğitim Finansmanınız Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan!

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Yeni eğitim öğretim yılı giderek yaklaşıyor. Bankaların da buna göre hazırlıkları mevcut. Bu bankalardan birisi olan Albaraka Türk Katılım Bankası; müşterilerine konut, taşıt, ihtiyaç finansmanı gibi ürünleri ile sağladığı gibi eğitim harcamalarına özel finansman imkanı da sunmaktadır. Banka “Eğitim Finansmanı” kapsamında müşterilerinin nakit ihtiyacını karşılayıp, eğitimlerini diledikleri kurumda almalarına yardımcı olmaktadır. Üstelik Albaraka Türk Katılım Bankası kapsamında “kefilsiz” sağlamaktadır.

Bankanın öğrencilere ve ebeveynlere yönelik hazırladığı bu finansman ürünü kısa vadelidir. dahilinde banka azami vade süresini 10 ay ile sınırlandırmıştır. dahilinde uygulanan kar oranı yüzde 3,30 olarak belirlenmiştir. Katılım bankacılığı esaslarına göre hizmet veren Albaraka, eğitim finansmanı dahilinde belirlediği kar oranı ile eğitimine yön vermek isteyen müşterilerine nakit desteği sağlamaktadır.

Kefilsiz Eğitim Finansmanında Dosya Masrafı Binde 5!

Eğitim finansmanı koşullarına göre banka finansman tahsis ücreti talep etmektedir. Finansman tahsis ücreti talep edilen tutarının binde 5’i oranında tahsil edilmektedir. Kefilsiz finansman kapsamında banka hayat sigortası yapılmasını talep edebilmektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası’nın eğitim finansmanı dahilinde sağlamak üzere başvuru yapan müşterilerin, gelir belgesi, kimlik belgesi ve eğitime devam edilecek olan kurum ile imzalanan eğitim ücretini gösteren belgeleri bankaya ibraz etmeleri gerekmektedir.

Gelir belgesi olarak; ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu, serbest meslek sahibi olanlar için ise, sahibi ya da ortağı olunan işletmeye dair vergi levhası fotokopisi, vb. belgeler banka tarafından talep edilmektedir. Eğitim finansmanı kapsamında 20 bin Türk Lirası sağlayan bir müşteri 10 ay vadede geri ödemesini yapma koşulu ile aylık yüzde 3,30 kar oranından faydalanacaktır. Müşteri aylık 2 bin 460,91 Türk Lirası civarında taksitlerle finansman ödemesini tamamlayacak olup, vade sonunda toplam 24 bin 609 Türk Lirası ödenmiş olacaktır.

Banka sağladığı finansman için 100 Türk Lirası finansman tahsis ücreti tahsil edecektir. Bu tutar, kişinin kullandığı meblağına göre değişecektir; zira tahsis ücreti, daha önce de belirttiğimiz gibi kullanılan finansmanın binde 5’i olarak müşteriye yansıtılmaktadır. Sağlanan finansmanın aylık maliyet oranı yüzde 4,06 ve toplam yıllık maliyet oranı ise yüzde 61,23 olacaktır.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.