Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

Anasayfa / Finans Rehberim / Krediler / Yeni Araç Almak İsteyenlere Yeni Arabam Kredi Kampanyası

Yeni Araç Almak İsteyenlere Yeni Arabam Kredi Kampanyası

/
/
/
271 Gösterim

Yeni bir araç almak isteyen lakin bunun için yeterli olanağı bulunmayan vatandaşlara ICBC Bank yeni arabam taşıt kredisi kampanyası kapsamında finansman imkanı sağlamaktadır. Bankanın kampanya kapsamında finansman desteği sunacağı “yeni araçtan” kastı sadece sıfır kilometre araç değildir. Banka 2. el araç almak isteyen vatandaşlara da likidite imkanı sağlamaktadır.

ICBC Bank yeni arabam kredi kampanyası kapsamında nakit edinmek isteyen müşteriler için banka tarafından sunulan kıstaslar şu şekildedir: Kampanyadan yararlanarak sıfır kilometre araç alacak müşteriler için alınacak araç değerinin 50 bin liraya kadar olan kısmı için yüzde 70, 50 bin lirayı aşan kısmı için ise yüzde 50 finansman imkanı sunulmaktadır. Örneğin alınacak sıfır kilometre aracın değeri 90 bin Türk Lirası ise; banka 50 bin liralık kısım için 35 bin Türk Lirası artı kalan 40 bin liralık kısım için de 20 bin Türk Lirası olmak üzere toplamda 55 bin Türk Lirası kredi desteği sunmaktadır

İkinci El Araçlarda Kasko Bedeli Önemli!

ICBC Bank ikinci el araç alımlarında kendisinden nakit desteği talep eden müşterilerine 5 yaşına kadar olan araçlar için olumlu cevap vermektedir. Bu durumda krediye konu aracın kasko bedelinin yüzde 50’sine kadar banka tarafından finansman olanağı sunulmaktadır. Kalan yüzde 50’lik kısmı müşteri kendi imkanları ile sağlamalıdır.

Kredi kapsamında müşterilere azami 48 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır. Müşterilerin faiz oranlarını düşürmek için araç kaskolarını bankadan yaptırma olanakları vardır. Kaskosunu banka aracılığı ile yaptıran müşteriye ICBC Bank faiz indirimi imkanı getirmektedir.

Kredi başvurusu sırasında müşteriden nüfus cüzdanı ile birlikte belgelendirebildiği bütün gelirlerin belgeleri talep edilmektedir. Banka genellikle kredi kapsamında kefil talep etmemekle birlikte, kefil talep edilmesi durumunda bu belgeler kefil için de geçerlidir.

ICBC Yeni Arabam Kredi Hesaplama

Bankadan bu kredi kampanyası dahilinde finansman sağlayacak kişiler için örnek hesaplama yapmak gerekirse… 50 bin Türk Lirası krediyi 48 ay vadeli olarak kampanya kapsamında kullanan kişinin aylık periyotlar halinde yapması gereken ödeme bin 935,29 Türk Lirası’dır. Müşteriden kredi kullandırımı esnasında alınacak masraf tutarı tahmini 537,5 Türk Lirası’dır. Bu örnekte müşteriye aylık uygulanan net faiz oranı yüzde 2,40 ve yıllık efektif faiz oranı ise 41,5504 seviyesindedir.

Bir önceki yazımız olan Yeni Eğitim-Öğretim Yılında Kefilsiz Eğitim Finansmanınız Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan! başlıklı makalemizde albaraka eğitim finansmanı, albaraka eğitim kredisi ve eğitim finansmanı hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yapışkan kenar çubuğunu etkinleştirmek için gereken bu div yüksekliği
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :