İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Araç Almak İsteyenlere Yeni Arabam Kredi Kampanyası

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Yeni bir araç almak isteyen lakin bunun için yeterli olanağı bulunmayan vatandaşlara ICBC Bank yeni arabam taşıt kredisi kampanyası kapsamında finansman imkanı sağlamaktadır. Bankanın kampanya kapsamında finansman desteği sunacağı “yeni araçtan” kastı sadece sıfır kilometre araç değildir. Banka 2. el araç almak isteyen vatandaşlara da imkanı sağlamaktadır.

ICBC Bank yeni arabam kampanyası kapsamında nakit edinmek isteyen müşteriler için banka tarafından sunulan kıstaslar şu şekildedir: Kampanyadan yararlanarak sıfır kilometre araç alacak müşteriler için alınacak araç değerinin 50 bin liraya kadar olan kısmı için yüzde 70, 50 bin lirayı aşan kısmı için ise yüzde 50 finansman imkanı sunulmaktadır. Örneğin alınacak sıfır kilometre aracın değeri 90 bin Türk Lirası ise; banka 50 bin liralık kısım için 35 bin Türk Lirası artı kalan 40 bin liralık kısım için de 20 bin Türk Lirası olmak üzere toplamda 55 bin Türk Lirası desteği sunmaktadır

İkinci El Araçlarda Kasko Bedeli Önemli!

ICBC Bank ikinci el araç alımlarında kendisinden nakit desteği talep eden müşterilerine 5 yaşına kadar olan araçlar için olumlu cevap vermektedir. Bu durumda krediye konu aracın kasko bedelinin yüzde 50’sine kadar banka tarafından finansman olanağı sunulmaktadır. Kalan yüzde 50’lik kısmı müşteri kendi imkanları ile sağlamalıdır.

kapsamında müşterilere azami 48 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır. Müşterilerin faiz oranlarını düşürmek için araç kaskolarını bankadan yaptırma olanakları vardır. Kaskosunu banka aracılığı ile yaptıran müşteriye ICBC Bank faiz indirimi imkanı getirmektedir.

başvurusu sırasında müşteriden nüfus cüzdanı ile birlikte belgelendirebildiği bütün gelirlerin belgeleri talep edilmektedir. Banka genellikle kapsamında talep etmemekle birlikte, kefil talep edilmesi durumunda bu belgeler kefil için de geçerlidir.

ICBC Yeni Arabam Hesaplama

Bankadan bu kampanyası dahilinde finansman sağlayacak kişiler için örnek hesaplama yapmak gerekirse… 50 bin Türk Lirası krediyi 48 ay vadeli olarak kampanya kapsamında kullanan kişinin aylık periyotlar halinde yapması gereken ödeme bin 935,29 Türk Lirası’dır. Müşteriden kredi kullandırımı esnasında alınacak masraf tutarı tahmini 537,5 Türk Lirası’dır. Bu örnekte müşteriye aylık uygulanan net yüzde 2,40 ve yıllık efektif faiz oranı ise 41,5504 seviyesindedir.

Bir yorum

  1. […] Bankadan bu kredi kampanyası dahilinde finansman sağlayacak kişiler için örnek hesaplama yapmak gerekirse… 50 bin Türk Lirası krediyi 48 ay vadeli olarak kampanya kapsamında kullanan kişinin aylık periyotlar halinde yapması gereken ödeme bin 935,29 Türk Lirası’dır. Müşteriden kredi kullandırımı esnasında alınacak masraf tutarı tahmini 537,5 Türk Lirası’dır. Bu örnekte müşteriye aylık uygulanan net faiz oranı yüzde 2,40 ve yıllık efektif faiz oranı ise 41,5504 seviyesindedir. Yeni Araç Almak İsteyenlere Yeni Arabam Kredi Kampanyası […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.