İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yapı Kredi Taşıt Kredisi İle Hayalinizdeki Arabaya Kavuşun

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Bir araç sahibi olmak istiyorsanız, ihtiyaç duyduğunuz finansman için Yapı Kredi’ye başvurabilirsiniz. Yapı taşıt kredisi kapsamında hem sıfır km hem de ikinci el araçlar için kredi kullanılabilmektedir. Uygun ödeme koşulları ve piyasa koşullarına uygun faiz oranları ile Yapı Kredi, hayallerinizi süsleyen arabaya sahip olmanız için destek veriyor. ürün detaylarını haberin devamında bulabilirsiniz.

Yapı Taşıt Kredisi Özellikleri

Sunduğu taşıt kredisi ürünü ile araç almayı kolaylaştıran banka, sıfır km ve ikinci el araçlar için finansman sağlamaktadır. Yapı taşıt kredisi dahilinde maksimum 10 yaşına kadar ikinci el araç alımlarına kredi verilebilmektedir.

– Yapı taşıt kredisi dahilinde uygulanan faiz oranları aylık yüzde 2,70’de  başlamakta ve vade süresine göre farklılık göstermektedir. Bahse konu kredi ürünü uyarınca kullanılan kredi miktarına bakılmaksızın faiz oranları 12 aya kadar vadede aylık yüzde 2,70, 24 ay vadede yüzde 2,80’dir. Kredi geri ödemeleri 36 ay vadede tamamlanacak ise uygulanan aylık yüzde 3,00, 48 ay vadede ise yüzde 3,05 olacaktır.

– Bahse konu taşıt kredisi kapsamında krediye konu aracın sıfır km ya da ikinci el olması uygulanan faiz oranı konusunda bir farklılık oluşturmamaktadır.

– Yapı taşıt kredisi kapsamında farklı firmalarla iş birliği içerisindedir. İlgili firmalardan alınacak olan taşıtlar için kullanılan kredilerde düşük faiz oranlarından ve avantajlardan yararlanma fırsatı bulunmaktadır.

– Yapı taşıt kredisi uyarınca kredi tahsis bedeli tahsil edilmektedir. Kredi tahsis bedeli kullanılan finansman tutarının binde 5’i kadardır.

Yapı Taşıt Kredisi Başvuru İçin Gerekli Belgeler

– Nüfus cüzdanı Fotokopisi

– Gelir belgesi

– Maaş bordrosu ya da şirket yetkilileri tarafından antetli kağıda yazılmış ve imzalanmış maaş yazısı, imza sirküleri ile yetki belgesi

– Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi

– Emekli müşteriler için maaş cüzdanı fotokopisi

– Müşteri kira geliri ile geçiniyorsa tapu ile kira kontratının fotokopisi

– Adres paylaşım sisteminde müşterinin adres bilgileri güncel değil ise son 3 aya ait bir faturanın (elektrik, su, doğalgaz, vb.) aslı ya da son 3 ay içerisinde alınmış ikametgah belgesi

– Krediye konu araç sıfır km ise proforma fatura ya da asıl fatura

– İkinci el araçlarda ise araç ruhsatı ile maksimum 15 gün öncesinde satın alınmış araçlar için noter onaylı alım satım sözleşmesi

Yapı taşıt kredisi koşullarından faydalanarak finansman sağlamak için Yapı Kredi şubelerine başvuru yapmak gereklidir.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.