İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi İle İhtiyaçlarınızı Ertelemeyin

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

müşterilerine özel kredi ürünleri sunmaktadır. Konut kredisi, taşıt kredisi, tekne kredisi bunlardan yalnızca birkaçıdır. Yapı Kredi finansman ürünlerinden olan bireysel ihtiyaç kredisi ile ihtiyaç duyduğunuz pek çok şey için finansman sağlayabilirsiniz. Ev dekorasyonu, düğün hazırlıkları, eğitim ve sağlık ihtiyaçları ve daha pek çok gereksinim duyduğunuz şey için ihtiyaç kredisi koşullarından faydalanarak kredi kullanabilirsiniz. özellikleri detaylı bir şekilde haberin devamında anlatılmıştır.

ihtiyaç kredisi dahilinde uygulanan kredi geri ödemelerinin yapılacağı vade süresine göre ve kullanılan kredi tutarına göre farklılık göstermektedir. Bahse konu dahilinde 36 aya kadar vadelendirme imkanı bulunmaktadır. Azami vade ihtiyaç kredisi kapsamında 36 ay olarak belirlenmiştir.

uyarınca uygulanan faiz oranlarına örnek vermek gerekirse; 36 ay vadede geri ödemek kaydı ile kullanılan 10 bin Türk Lirası için aylık yüzde 2,76; 25 bin Türk Lirası kredi 24 ay vadede ödecek ise aylık yüzde 2,64, 36 ay vadede ödenecek ise aylık yüzde 2,62 uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra 50 bin Türk Lirası kredi 36 ay vadede ödenecek ise aylık yüzde 2,55 faiz oranı uygulanacak olup, 24 ay vadede ödendiği durumda ise aylık yüzde 2,57 faiz oranı uygulanacaktır. Yapı Kredi ihtiyaç kredisi hizmeti kapsamında faiz oranı müşteri özelinde değişmektedir. Banka söz konusu kredi ürünü uyarınca minimum 1.000 Türk Lirası finansman sağlayabilmektedir.

dahilinde kredi tahsis bedeli talep etmektedir. Kredi tahsis bedeli kullanılan kredi tutarının binde 5’i kadardır. Ayrıca banka müşteriden hayat sigortası yaptırmasını da talep etmektedir. Hayat sigortası poliçe bedeli müşteri özelinde farklılık göstermektedir.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Örnek Hesaplama 50.000 TL

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi hizmetinden faydalanarak 50 bin Türk Lirası finansman sağlayan bir müşteri 36 ay vadede kredi geri ödemelerini tamamlamak istemektedir. Bu durumda müşteri aylık yüzde 2,55 faiz oranından faydalanacaktır. Söz konusu koşullarda müşteri aylık 2 bin 310,74 Türk Lirası kredi taksiti ödeyecektir. Müşteri vade sonunda toplam 83 bin 186,64 Türk Lirası ödemiş olacaktır. 50 bin Türk Lirası için toplam 250 Türk Lirası kredi tahsis bedeli ödenmesi gerekmektedir.

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi dahilinde finansman sağlamak için Yapı Kredi şubelerinden başvuru yapabileceğiniz gibi, bankanın internet ve cep şubesinden, SMS ile ve Yapı Kredi telefon bankacılığı aracılığı ile de başvuru yapabilirsiniz.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.