İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vakıf Katılım’dan 0 Km ve 2. El Araçlara Taşıt Finansmanı

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

katılım bankacılığı alanında faaliyet göstermektedir. Katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak kar payı ile finansman sağlayan Vakıf Katılım Bankası taşıt finansmanı ile de müşterilerinin hayallerindeki arabaya sahip olması için destek olmaktadır. Vakıf Katılım 0 km ve ikinci el araçlara taşıt finansmanı sunmakta, uygun ve vade süresi ile müşterilerine kolaylık sağlamaktadır.

taşıt finansmanı koşulları dahilinde hem sıfır km hem de ikinci el araçlar için imkanı bulunmaktadır. Vakıf Katılım taşıt finansmanı başvurusu yapmak için Vakıf Katılım şubelerine uğrayabilir ya da resmi internet sitesinden başvuru yapabilirsiniz. Vakıf Katılım taşıt finansmanı kapsamında 36 aya varan vade imkanı sunmaktadır. Azami vade ilgili finansman uyarınca 36 ay olarak belirlenmiştir.

Banka bahse konu taşıt finansmanı dahilinde vade süresine göre farklılık gösteren kar oranları uygulamaktadır. Vakıf Katılım araç finansmanı kapsamında 12 aya kadar olan vadelerde kullanılan likiditelerde aylık yüzde 2,85 kar oranı; 12- 24 ay arası vadelerde aylık yüzde 2,90 kar oranı ve 24- 36 ay arası vadelerdeki finansman kullanımlarında ise aylık yüzde 2,95 kar oranı uygulamaktadır. Uygun kar oranları ile sağlayarak istediğiniz araca sahip olabilirsiniz.

taşıt finansmanı koşullarından faydalanarak sağlamak isteyen müşterilerin belirlenen oranda peşinata sahip olmaları gerekmektedir. Bu peşinat oranı yüzde 30’dan başlamaktadır. araç finansmanı dahilinde ikinci el araçlar için finansman sağlanacak ise aracın maksimum yaşı 5 olmalıdır. İlgili finansman ürünü uyarınca maksimum 5 yaşına kadar olan araçlar için likidite sağlanabilmektedir. Banka bahse konu finansman ürünü kapsamında finansman tahsis bedeli tahsil etmektedir. Finansman tahsis bedeli kullanılan likidite miktarının binde 5’i oranındadır.

Taşıt Finansmanı Gerekli Belgeler

taşıt finansmanı dahilinde başvuru için gerekli belgeler şu şekilde sıralanabilir:

  1. Başvuru formu
  2. Kimlik belgesi
  3. Gelir belgesi
  4. Sıfır km araçlar için aracın proforma faturası, ikinci el araçlar için ise ilgili aracın ruhsat belgesi
  5. Maksimum iki ay öncesine ait olan kişinin adına düzenlenmiş elektrik, su, vb. gibi bir fatura (gerekli görüldüğü durumda)

Banka gerekli gördüğü durumda kefil için de belgeler talep edebilir.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.