İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vakıf Katılım Bankası Konut Finansmanı Cazip Oranlar İle Sunuluyor!

Vakıf Katılım Bankası, ev sahibi olmak isteyen lakin bunun için yeterli maddi olanağa sahip olmayan kişilere konut finansmanı ürünü ile destek sağlıyor. konut finansmanı cazip kar oranı ile uzun vadelerde sunuluyor. Bu sayede vatandaşlar daha kolay ev sahibi olma imkanı yakalayabiliyorlar. konut finansmanı ürünü ile ilgili olarak detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

ev finansmanı ürünü özellikleri şu şekildedir… Vatandaş, almak istediği evin ekspertiz değerinin azami olarak yüzde 80’ine kadar bu finansman ürünü kapsamında Vakıf Katılım Bankasından nakit desteği kullanabilmektedir. Vakıf Katılım Bankası, konut finansmanı uyarınca müşterilerine 120 aya kadar vade imkanı tanımaktadır. Müşterilerin tabi olacağı kar oranları, tercih ettikleri vade dilimine göre farklılık gösterecektir. konut finansmanı ürününde müşterilerinden talep etmemekle birlikte; gerekli gördüğü durumlarda kefil isteme ve ek talep etme hakkını da saklı tutmaktadır.

Konut Finansmanı Kar Oranları

konut finansmanı destekli şekilde ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için banka tarafından 2 farklı kar oranı belirlenmiştir. Bu kar oranları, müşterinin geri ödemelerini yapmak istediği vadeye göre tespit edilmektedir. Bankaya geri ödemelerini 5 yıla kadar, yani 60 aya kadar aylık taksitler halinde yapmak isteyen müşterinin tabi olacağı kar oranı aylık yüzde 1,80 seviyesidir.

Vatandaşın ’ndan kullanacağı konut finansmanını 61 ila 120 ay vade aralığında geri ödemek istemesi durumunda tabi olacağı kar oranı ise aylık yüzde 1,90 noktasına çıkmaktadır.

Konut Finansmanı Masrafları

Vakıf Katılım Bankası konut finansmanı ürününden nakit desteği kullanarak ev sahibi olacak vatandaşların bazı masraflar ile karşılaşacağını da bilmesinde yarar var. Müşteri tarafından satın alınmak istenilen evin değerini tayin etmek adına ekspertiz raporu çıkartılacağından; bahse konu ekspertiz raporunun ücreti müşteriden tahsil edilecektir. Bu meblağ, söz konusu evin metrekaresine, konumuna vb. özelliklerine göre değişmekle birlikte ortalama 650 Türk Lirası’dır.

Bunun yanı sıra; finansmana konu evin üzerine konulacak ipoteğin tesis bedeli olarak ortalama 150 Türk Lirası, konut sigortası, finansmanı kullanan kişinin hayat sigortası ve finansman tahsis bedeli olarak da konut finansmanı tutarının binde 5’i ilgili müşteriden peşin olarak banka tarafından tahsil edilecektir.

Bir yorum

  1. […] Bunun yanı sıra; finansmana konu evin üzerine konulacak ipoteğin tesis bedeli olarak ortalama 150 Türk Lirası, konut sigortası, finansmanı kullanan kişinin hayat sigortası ve finansman tahsis bedeli olarak da konut finansmanı tutarının binde 5’i ilgili müşteriden peşin olarak banka tarafından tahsil edilecektir. Vakıf Katılım Bankası Konut Finansmanı Cazip Oranlar İle Sunuluyor! […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.