İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye Finans Konut Finansmanı İle Hayallerinizdeki Eve Kavuşun

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Kendi evinde oturmak herkesin hayali. Hayallerinizi süsleyen eve kavuşmak için daha fazla beklemenize gerek yok. Katılım bankacılığı sektöründe faaliyet gösteren Katılım Bankası uygun kar oranları ile konut finansmanı sağlıyor. konut finansmanı ile dilediğiniz konuta sahip olabilir, kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

katılım bankacılığı esaslarına uygun olarak finansman sağlamaktadır. Yani konut finansmanına konu olan gayrimenkulü banka satın almakta ve istediğiniz vade ile size satmaktadır. Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanı kapsamında artan taksitli mortgage, azalan taksitli mortgage finansmanı, ara ödemeli mortgage, değişken ödemeli mortgage finansmanı  ürünlerini de sunmaktadır. İstediğiniz, gelirinize uygun olan ürününü seçerek taksitlerinizi rahat rahat ödeyebilirsiniz.

Katılım Bankası Konut Finansmanı Özellikleri

konut finansmanı kapsamında aylık yüzde 1,86’dan başlayan kar oranları uygulamaktadır. Söz konusu finansman ürünü dahilinde uygulanan kar oranları vade süresine göre farklılık göstermektedir. Finansman geri ödemeleri 12, 24 ya da 36 ay vadelerde yapılacaksa uygulanan yüzde 1,86; 48 ve 60 ay vadede yapılacak ise aylık yüzde 1,88 kar oranı uygulanmaktadır. koşullarından faydalanılarak kullanılan finansman geri ödemeleri 72 ya da 84 ay vadede yapılacaksa aylık yüzde 1,90 kar oranı; 96, 108 ve 120 ay vadelerde tamamlanacak ise aylık yüzde 1,92 kar oranından yararlanılabilecektir. Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanı uyarınca azami vade süresi 120 ay olmakla birlikte, kullanılan finansman miktarına göre de farklılık gösterebilmektedir.

konut finansmanı dahilinde finansman tahsis bedeli tahsil etmektedir. Dosya masrafı olarak da bilinen finansman tahsis bedeli kullanılan finansman tutarının binde 5’i oranındadır. Bunun yanı sıra müşteri, ipotek tesis bedeli, ekspertiz bedeli de ödemesi gerekmektedir.

Konut Finansmanı Örnek Hesaplama

Bahse konu konut finansmanı kapsamında 100 bin Türk Lirası finansman sağlayan müşteri aylık yüzde 1,90 kar oranından faydalanacaktır. Finansman taksitleri 2 bin 392,23 Türk Lirası şeklinde olup, vade sonunda da 200 bin 948,38 Türk Lirası ödenmiş olacaktır. Banka müşteriden 500 Türk Lirası finansman tahsis bedeli, 150 Türk Lirası ipotek tesis bedeli ve 611 Türk Lirası kadar ekspertiz ücreti tahsil edecektir.

Bir yorum

  1. […] Bahse konu konut finansmanı kapsamında 100 bin Türk Lirası finansman sağlayan müşteri aylık yüzde 1,90 kar oranından faydalanacaktır. Finansman taksitleri 2 bin 392,23 Türk Lirası şeklinde olup, vade sonunda da 200 bin 948,38 Türk Lirası ödenmiş olacaktır. Banka müşteriden 500 Türk Lirası finansman tahsis bedeli, 150 Türk Lirası ipotek tesis bedeli ve 611 Türk Lirası kadar ekspertiz ücreti tahsil edecektir. Türkiye Finans Konut Finansmanı İle Hayallerinizdeki Eve Kavuşun […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.