İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TEB Konut Kredisi Ürünleri

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Konut sahibi olmak, hayallerinizdeki evde oturup kira öder gibi taksit ödemek istiyorsanız TEB fırsatından faydalanabilirsiniz. Türk Ekonomi Bankası avantajlı koşullar ve vadeler ile bir ev sahibi olmak isteyen müşterilerine finansman sağlamaktadır. TEB ürünleri hakkında detaylı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

Müşterilerinin ev hayallerinin gerçekleşmesi için destek veren TEB, çeşitli ürünleri sunmaktadır. TEB konut kredisi kapsamında ara ödemeli, esnek ödemeli, eşit taksitle ödemeli, vb. gibi konut finansmanı çeşitleri bulunmaktadır. Bahse konu finansman ürünü uyarınca gelirinize göre istediğiniz konut kredisi ürününü seçebilir ve finansman sağlayabilirsiniz.

TEB koşullarına göre maksimum vade 120 ay olarak belirlenmiştir. 120 aya kadar olan vadeler ile kullandığınız finansmanı rahatlıkla ödeyebilirsiniz. TEB konut kredisi kapsamında uygulanan aylık yüzde 2,58’dir. dahilinde uygulanan faiz oranı müşteri özelinde ve ödeme planına göre farklılık gösterebilmektedir. TEB koşullarına göre kullanılabilecek maksimum kredi oranı yüzde 75’tir. Söz konusu kredi kapsamında krediye konu olan konutun ekspertiz değerinin yüzde 75’i kadar finansman sağlanabilmektedir.

TEB Ürünleri

Türk Ekonomi Bankası dahilinde müşterilerin gelirlerine ve talep ettikleri ödeme planlarına göre konut kredisi ürünleri tasarlamıştır. TEB konut kredisi çeşitleri şu şekilde sıralanabilir.

 1. TEB her şey dahil konut kredisi
 2. TEB al kirala konut kredisi
 3. TEB esnek kademeli konut kredisi
 4. TEB yüzde yüz konut kredisi
 5. TEB anapara ödemeli konut kredisi
 6. TEB dönem ödemeli konut kredisi
 7. TEB kademeli azaltan konut kredisi
 8. TEB kademeli artan konut kredisi
 9. TEB indirimli konut kredisi
 10. TEB ara ödemeli konut kredisi
 11. TEB molalı konut kredisi

TEB Konut Kredisi Örnek Hesaplama 100.000 TL

TEB konut kredisi hizmetinden faydalanarak satın almak istediği ev için 100 bin Türk Lirası finansman sağlamak isteyen müşteri aylık yüzde 2,58 faiz oranından faydalanacaktır. geri ödemelerini 120 ay vadede ve aylık eşit taksitlerle tamamlamak isteyen müşteri aylık 2 bin 707,36 Türk Liralık taksitler ödeyecektir. Vade sonunda müşteri toplam 324 bin 880,48 Türk Lirası ödemiş olacaktır. Banka 500 Türk Lirası kredi tahsis bedeli tahsil edecektir.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.