İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sizi Ev Sahibi Yapan Konut Kredisi Şekerbank’tan

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Şekerbank, “Sizi ev sahibi yapan kredi” sloganı ile duyurduğu ürünü ile müşterilerinin ev sahibi olmalarına yardım ediyor. Söz konusu Şekerbank kampanyası 3 aydan 120 aya kadar vade ile sunuluyor. Bankanın bütün vadeler için aynıdır.

Şekerbank kapsamında 3 ay ila 120 ay aralığında istediği vade tercihinde bulunacak vatandaşların tabi olacağı faiz oranı aylık yüzde 2,46’dır. Kredi kampanyasından faydalanarak konut alacak vatandaşlar, krediye konu evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar kullanabileceklerdir.

Şekerbank Hesaplama Örnekleri

150 bin Türk Lirası değerinde olan bir konut için Şekerbank kapsamında 120 bin Türk Lirası kredi kullanabileceklerdir. Kullanılan 120 bin Türk Lirası konut kredisini 60 ay vadede geri ödemek isteyenler için aylık taksit tutarı; 3 bin 847,10 Türk Lirası’dır. Vade sonunda vatandaşın geri ödeyeceği toplam tutar 230 bin 826 Türk Lirası olacaktır.

Kredi seçeneğinde ayrıca ek masraflar tahsil edilmektedir. Bu masraflar; tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, DASK ücreti, konut sigortası bedeli ve ipotek tesis bedelidir. Bu örnekte kredi tahsis ücreti olarak 600 Türk Lirası müşteriden tahsil edilecektir.

İpotek tesis ücreti olarak banka, müşterilerden 162,25 Türk Lirası tahsil etmektedir. Ekspertiz ücreti, krediye konu evin metrekaresine ve konumuna göre farklılık göstermekle birlikte ortalama 745 Türk Lirası’dır. Bu tutar azami 2 bin 225 Türk Lirası düzeyine çıkmaktadır.

120 bin Türk Lirası konut kredisini Şekerbank’tan 120 ay vade ile kullanan bir müşterinin ödeyeceği aylık taksit tutarı 3 bin 120,95 Türk Lirası’dır. Bu örnekte, vade sonunda müşterinin ödeyeceği toplam meblağ 374 bin 514 Türk Lirası olacaktır. Ekspertiz ücreti, kredi tahsis ücreti ve ipotek tesis bedeli ise 60 ay vadeli seçenekteki tutarlar ile aynı noktadadır.

Her iki örnek için de geçerli olmak üzere deprem ve doğal afet sigortası DASK ile konut sigortası vadesi boyunca yaptırılmak zorundadır. Kredi taksitlerinin ödemesinin gecikmesi durumunda banka, müşteriye gecikme bildiriminde bulunacaktır. Her bir gecikme bildiriminin ücreti 2,66 Türk Lirası’dır. Krediyi erken kapatmak isteyen müşteri; kredi vadesinin tamamlanmasına 36 aydan az kaldı ise yüzde 1, 36 aydan fazla kaldı ise yüzde 2 erken kapama tazminatı ödemek durumundadır. Şekerbank başvuruları, bankanın şubelerine nüfus cüzdanı ve gelir belgesi ile yapılabilmektedir.

Bir yorum

  1. […] Her iki örnek için de geçerli olmak üzere deprem ve doğal afet sigortası DASK ile konut sigortası konut kredisi vadesi boyunca yaptırılmak zorundadır. Kredi taksitlerinin ödemesinin gecikmesi durumunda banka, müşteriye gecikme bildiriminde bulunacaktır. Her bir gecikme bildiriminin ücreti 2,66 Türk Lirası’dır. Krediyi erken kapatmak isteyen müşteri; kredi vadesinin tamamlanmasına 36 aydan az kaldı ise yüzde 1, 36 aydan fazla kaldı ise yüzde 2 erken kapama tazminatı ödemek durumundadır. Şekerbank konut kredisi başvuruları, bankanın şubelerine nüfus cüzdanı ve gelir belgesi ile yapılabilmektedir. Sizi Ev Sahibi Yapan Konut Kredisi Şekerbank’tan […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.