İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Veren Listesi

Ülkemizde sicili bozuk olana ihtiyacı olana veren kurumlar da bulunmaktadır. Elbette ki, sicili düzgün olan ihtiyaç sahiplerine göre farklı prosedürler vardır. Sicili bozuk, kara listeye alınan ihtiyaç sahipleri artık kredi başvurusu yapabiliyor. Acil paraya ihtiyacı olan fakat bankaların kara listesinde bulunduğu için para bulamayan bu ihtiyaç sahipleri için güzel bir çıkış yoludur.

Kara Listede Yer Almak

Kara listeler, bankaların ve kredi kartı vermediği isimlerin bulunduğu listedir. Bu listedeki kişiler, kredi borcunu ödememiş, ödeyeceği tutardan daha azını ödemiş, gelir belgesini sunmamış kişilerdir. İcralık duruma düşmüş olan bu kişilere başka vermemektedir. Eğer kara listeye alındı iseniz, borcunuzu beş yıl içinde öderseniz kara listeden silinebilirsiniz.

Kötü Sicil Ve Kara Liste

Kötü sicil ve kara listede adı olan kişiler, bankaların yakınlaşmadığı kişilerdir. Kötü sicil grubunda olan kişilere kredi vermez. Sicili bozuk olan kişilerin kredi notları düşüktür. Bankalar kredi vermekte çekinirler. Kara listede olanlara ise tamamen kredi verilmez. Aralarındaki fark derece farkıdır.

Sicili Bozuk Kişilere Kredi Veren

Kötü sicil sahibi bir ihtiyaç sahibi olan kişi bankaya geldiği zaman ve kredi başvurusu yaptığı zaman, banka bu durumu değerlendirir ve krediye red cevabı verir. Fakat bu duurmlarda kişilere birkaç tavsiye verilebilir.

İpotek Yaptırarak Başvurabilirsiniz

Siciliniz bozuk ve üzerinizde bir mal, gayrimenkul, arsa, ev gibi mallarınız var ise kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunu üzerinize kayıtlı olan gayrimenkulu ipotek ettirerek sağlarsınız. Bankanız, bu gayrimenkulu rehin gösterir. Eğer borcunuzu ödemez iseniz, bankanız bu gayrimenkulu elinizden alma hakkına sahip olavaktır. yapılacağı zaman ise ilk alınan bu gayrimenkul olacaktır. Bankanıza gösterdiğiniz gayrimenkulun değeri karşılığında bir kredi talebinde bulunabilirsiniz. Gayrimenkulunuzun ederinden daha fazla bir kredi talebinde de bulunamazsınız.

 

Kefil Göstererek Krediye Başvurabilirsiniz

Sicili bozuk olan kişiler için başka bir yöntem ise kefil gösterimi ile krediye başvurmadır. Memur, işçiler, sanatkarlar, bağ-kur üyeleri ve bankalarda çalışanlar gibi birinden kefil olmasını isteyebilirsiniz.

 

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.