Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

Anasayfa / Finans Rehberim / Krediler / Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

/
/
/
649 Gösterim

Veren Bankalar Listesi

Ülkemizde sicili bozuk olana kredi ihtiyacı olana kredi veren kurumlar da bulunmaktadır. Elbette ki, sicili düzgün olan ihtiyaç sahiplerine göre farklı prosedürler vardır. Sicili bozuk, kara listeye alınan ihtiyaç sahipleri artık kredi başvurusu yapabiliyor. Acil paraya ihtiyacı olan fakat bankaların kara listesinde bulunduğu için para bulamayan bu ihtiyaç sahipleri için güzel bir çıkış yoludur.

Kara Listede Yer Almak

Kara listeler, bankaların kredi ve kredi kartı vermediği isimlerin bulunduğu listedir. Bu listedeki kişiler, kredi borcunu ödememiş, ödeyeceği tutardan daha azını ödemiş, gelir belgesini sunmamış kişilerdir. İcralık duruma düşmüş olan bu kişilere başka bankalar kredi vermemektedir. Eğer kara listeye alındı iseniz, borcunuzu beş yıl içinde öderseniz kara listeden silinebilirsiniz.

Kötü Sicil Ve Kara Liste

Kötü sicil ve kara listede adı olan kişiler, bankaların yakınlaşmadığı kişilerdir. Kötü sicil grubunda olan kişilere bankalar kredi vermez. Sicili bozuk olan kişilerin kredi notları düşüktür. Bankalar kredi vermekte çekinirler. Kara listede olanlara ise tamamen kredi verilmez. Aralarındaki fark derece farkıdır.

Sicili Bozuk Kişilere Kredi Veren Bankalar

Kötü sicil sahibi bir ihtiyaç sahibi olan kişi bankaya geldiği zaman ve kredi başvurusu yaptığı zaman, banka bu durumu değerlendirir ve krediye red cevabı verir. Fakat bu duurmlarda kişilere birkaç tavsiye verilebilir.

İpotek Yaptırarak Başvurabilirsiniz

Siciliniz bozuk ve üzerinizde bir mal, gayrimenkul, arsa, ev gibi mallarınız var ise kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunu üzerinize kayıtlı olan gayrimenkulu ipotek ettirerek sağlarsınız. Bankanız, bu gayrimenkulu rehin gösterir. Eğer borcunuzu ödemez iseniz, bankanız bu gayrimenkulu elinizden alma hakkına sahip olavaktır. Haciz yapılacağı zaman ise ilk alınan bu gayrimenkul olacaktır. Bankanıza gösterdiğiniz gayrimenkulun değeri karşılığında bir kredi talebinde bulunabilirsiniz. Gayrimenkulunuzun ederinden daha fazla bir kredi talebinde de bulunamazsınız.

 

Kefil Göstererek Krediye Başvurabilirsiniz

Sicili bozuk olan kişiler için başka bir yöntem ise kefil gösterimi ile krediye başvurmadır. Memur, işçiler, sanatkarlar, bağ-kur üyeleri ve bankalarda çalışanlar gibi birinden kefil olmasını isteyebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan 70 Yaş Üstü Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde 70 yaş üstü kredi ve 70-80 yaş için kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yapışkan kenar çubuğunu etkinleştirmek için gereken bu div yüksekliği
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :