İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şekerbank Taşıt Kredisi İle Hayalinizdeki Arabaya Sahip Olun

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Şekerbank sizler için imkanı sunuyor. Hayallerinizdeki arabaya sahip olmak için artık beklemenize gerek yok. Şekerbank’tan sağlayacağınız finansman ile ister sıfır kilometre, ister ikinci el aracı satın alabilir, arabanızın keyfini sürebilirsiniz. Şekerbank ürünü hakkında detaylı bilgi, haberimizin detayında…

Bir araba sahibi olmak herkesin hayali. Hayallerinizi daha fazla ertelememek istiyorsanız, Şekerbank taşıt kredisi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Şekerbank taşıt kredisi ürünü kapsamında aylık yüzde 2,15 uygulamaktadır. Aylık yüzde 2,15 faiz oranı ile kullanılan 3 ile 48 ay arasındaki vadelerde ödenebilmektedir. Şekerbank taşıt kredisi dahilinde azami vade süresi 48 ay olarak belirlenmiştir. Banka bahse konu kredi hizmeti kapsamında bin Türk Lirası ile 100 bin Türk Lirası arasında finansman sağlamaktadır. Azami kullanılabilecek kredi bedeli 100 bin Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Şekerbank taşıt kredisi uyarınca sıfır km araçlar için finansman sağlanabildiği gibi, ikinci el taşıt alımları için de kullanılabilmektedir. Üstelik sıfır km ya da ikinci el araç için kredi kullanımında ve vade süresi farklılık göstermemektedir. Şekerbank taşıt finansmanı kapsamında banka tahsis bedeli talep etmektedir. Dosya masrafı olarak da bilinen kredi tahsis ücreti, kullanılan kredi tutarının binde 5’i kadardır. Bunun yanı sıra banka sigorta ve kasko yaptırılmasını talep etmektedir. Sigorta bedeli müşterinin ve taşıtın özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Kasko bedeli ise aracın niteliklerine göre değişmektedir.

Şekerbank Taşıt Kredisi Örnek Hesaplama

Şekerbank taşıt kredisi dahilinde sıfır kilometre bir araç satın almak isteyen müşteri 50 bin Türk Lirası finansman sağlamak istediğinde aylık yüzde 2,15 faiz oranından faydalanacaktır. geri ödemesini 48 ay vadede tamamlamak isteyen müşteri, aylık bin 828,32 Türk Liralık taksitlerle ödemesini tamamlayacaktır. Vade sonunda müşteri 87 bin 759,36 Türk Lirası ödemiş olacaktır. Söz konu kredi kullanımı için banka müşteriden 250 Türk Lirası kredi tahsis ücreti tahsil edecektir. Kredi kullanımı sırasında yapılan sigorta ve kaska bedelleri müşteri ve araç özelinde farklılık gösterdiği için örnek hesaplamaya dahil edilmemiştir.

Örnekte sıfır kilometre bir araç için kullanılan hesaplanmıştır lakin kredi kullanım sebebi ikinci el bir araç da olsa hesaplama değişmeyecektir. Çünkü Şekerbank taşıt kredisi kapsamında ikinci el ve sıfır kilometre araçlarda uygulanan aylık aynıdır. Bunun yanı sıra müşterinin talebi doğrultusunda kasko Şekerbank haricinde farklı bir şirketten yaptırılabilir. Lakin bu durumda uygulanan faiz oranına yüzde 0,05 eklenmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.