İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Neden Kredi Kartı Alamıyorum ?

Son güncelleme tarihi Kasım 3, 2020

Bireyler çeşitli ihtiyaçlarını hızlıca karşılayabilmek, taksit, kolay ödeme gibi imkanlardan yararlanabilmek amacıyla sahibi olmak istemektedirler. Fakat, son günlerde pek çok kişi kredi kartı sahibi olamıyor. Kredi katı alabilmenin ilk koşulu yeterli kredi puanına sahip olmak. Kredi puanınız şayet düşükse bankalardan kart alabilmek, neredeyse imkansız bir hal alıyor.

isteyen ve kredi puanını yükseltmek isteyenler için yapılması gerekenleri araştırdık. Sizde sahibi olmak istiyorsanız, şu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

1.Çok Fazla Başvurusu Yapmamak;

Sürekli yapmanız nezdinde ki durumunuzu olumsuz etkiler. Sadece geçmiş ödemelerinize değil, başvurunuza da baktıkları için bu bilgi size kart verilme ihtimalini azaltır. Eğer çok fazla kart başvurusu yaptıysanız bir müddet ara vermeniz oldukça faydalı olacaktır.

2.Hesap Hareketliliği Sağlamak;

Elinizde olan banka hesabına bir miktar para yatırın. Elinizde bir birikim varsa yine banka hesabına yatırmak faydalı olacaktır. Bankamatik kartınızı kullanarak bütün alışverişlerinizi yapın, ardından hesabınıza yeniden para yükleyin. Sürekli hareketliliği sağlamak siciliniz açısından faydalı olacaktır.

  1. Cari Hesabınızda Nakit Tutmak;

Hesap kartınıza yatırdığınız para miktarı daima harcadığınız tutarlardan yüksek olsun. Örneğin, 50 liralık bir alışveriş yaptıysanız ardından karta 60 lira yatırın.

  1. Otomatik Ödeme Talimatı:

Faturaları ödemek için hesabınızın bulunduğu bankaya otomatik ödeme teminatı vermek güvenilirliğinizi arttıracaktır. Kart alabilmek için yapabileceğiniz en önemli adımlardan birisi de budur.

  1. Hesabınızda Kayda Değer Nakit Bulundurmak;

başvurusunda şayet hesabınızda kayda değer miktarda para varsa başvurunuzun olumlu değerlendirilme ihtimali yüksek.

Bu adımlar tamamlandıktan sonra şubeye giderek istediğinizi, zaten banka kartınızı gibi kullandığınızı söylemelisiniz.

Düşük limitli de olsa bir kredi kartı çıkarın ve aynı düzenle son ödeme tarihlerine dikkat ederek kartınızı kullanın. Bir kaç ay sonra yüksek limitli bir kredi kartına sahip oldunuz bile.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.