İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mevduatı Olanlara Kuveyt Türk Katılım Bankası Kar Payı Oranları Burada!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, sahibi müşterilerin kendi bankasında katılma hesabı açtırmaları durumunda uygulayacağı kar payı oranlarını resmi internet sitesinden deklare etmiştir. Mevduat sahibi müşterilerin ’ndan edinecekleri kar oranları brüt ve net olarak belirlenmiştir. Biz haberimizde net kar oranlarını vererek müşterinin direkt edineceği getiriyi hesaplamasına yardımcı olmak istiyoruz.

Mevduatını Kuveyt Türk’e 1 ay vadeli olarak yatıran müşteri; Türk Lirası yatırımları için net yüzde 10,49 kar payı alacaktır. cinsinden mevduat sahibi müşteriler için bu oran yüzde 2,09 olarak tayin edilmiştir. Euro cinsinden nakdi olanlar için ise kar oranı yüzde 1,56 seviyesindedir. Banka 1 ay vadeliden kastının 31 gün vade olduğunu deklare etmiştir. Bu ayrıntıyı da gözden kaçırmamak gerekir.

Uzun Vade Kar Oranları!

Kuveyt Türk’e mevduatını 3 ay vadeli olarak getiren müşterilerin Türk Lirası birikimlerine yüzde 10.14 kar oranı verilirken, mevduatlarına ise yüzde 2.08 kar oranı ve Euro birikimlerine yüzde 1.54 kar oranı tatbik edilmektedir.

’na 6 ay vadeli olarak mevduatını yatırmak isteyen kişinin birikimi Türk Lirası cinsinden ise yüzde 9.86 kar oranı, cinsinden ise yüzde 2.07 kar oranı, Euro cinsinden ise de yüzde 1.55 kar oranı önerilmektedir.

1 Yıl vadeli olarak mevduatını Kuveyt Türk’e getiren müşterinin Türk Lirası cinsinden birikimine yüzde 9.58 kar oranı, dolar cinsinden birikimine yüzde 2.16 kar oranı ve Euro cinsinden mevduatına ise yüzde 1.62 kar oranı tatbik edilmektedir.

1 yıldan uzun vadeler için ise, Türk Lirası birikimlerinde kar oranı yüzde 10.03 noktasına çıkmaktadır. Dolar cinsi mevduatlar için yüzde 2.31 seviyesine ve Euro cinsi mevduatlar için de yüzde 1.73 kar oranı tatbik edilmektedir. Belirtilen kar oranları günlük olarak değişiklik gösterebilmekte ve banka tarafından değiştirilebilmektedir.

Kuveyt Türk Katılma Hesapları

Yukarıda verilen kar oranları, ’nın Hesap için açıkladığı kar oranlarıdır. Bu hesap en az 50 bin TL ile açılabilmektedir. Daha az birikimi olanlar 250 TL açılış bakiyesinden başlamak üzere klasik hesap açtırarak bir miktar daha düşük olan kar oranlarından faydalanabilirler. Daha yüklü birikimleri olanlar için ise, daha yüksek kar oranlarının sunulduğu; Hesap, Platin Hesap ve Platin+ Hesap bulunmaktadır.

Bir yorum

  1. […] Yukarıda verilen kar oranları, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın Gümüş Hesap için açıkladığı kar oranlarıdır. Bu hesap en az 50 bin TL ile açılabilmektedir. Daha az birikimi olanlar 250 TL açılış bakiyesinden başlamak üzere klasik hesap açtırarak bir miktar daha düşük olan kar oranlarından faydalanabilirler. Daha yüklü birikimleri olanlar için ise, daha yüksek kar oranlarının sunulduğu; Altın Hesap, Platin Hesap ve Platin+ Hesap bulunmaktadır. Mevduatı Olanlara Kuveyt Türk Katılım Bankası Kar Payı Oranları Burada! […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.