İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kuveyt Türk Katılım Bankası Taşıt Finansmanı

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Araç satın almak isteyen müşterilerine finansman sağlayan kapsamında sıfır kilometre ve ikinci el araçlar için finansman sağlamaktadır. Müşteri taleplerine yönelik ürünler sunan banka, taşıt finansmanı ile de hayallerinizdeki arabaya sahip olabilmeniz için likidite sağlamaktadır.

taşıt finansmanı dahilinde 48 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. Finansman kapsamında belirlenen azami vade 48 aydır. Sıfır kilometre araçlar için finansman sağlandığında maksimum vade bu şekilde iken, ikinci el araçlarda ise, aracın yaşı ile vadesinin toplamı 108 ayı geçmemesi gerekmektedir. Yani, satın alınacak araç 6 yaşında ise 6*12= 72, 108-72= 36 hesabı yapılır ise araç maksimum 36 ay vade ile alınabilmektedir. Aynı hesapla 7 yaşındaki araç maksimum 24 ay, 8 yaşındaki araç da maksimum 12 ay vadelendirilebilmektedir.

araç finansmanı koşullarına göre 2. el araçlarda, azami 8 yaşına kadar olan taşıtlar için finansman sağlanabilmektedir. finansmanı dahilinde uygulanan vade süresine göre değişmekle birlikte, aylık yüzde 2,42 olarak uygulanmaktadır.

Araç Finansmanı Örnek Hesaplama

finansmanı uyarınca Türk Lirası ya da döviz şeklinde finansman sağlanabilmektedir. Söz konusu finansman dahilinde banka peşinat talep etmektedir lakin peşinat miktarı aracın tür ve modeline göre farklılık göstermektedir. Bahse konu taşıt finansmanı kapsamında kullanılabilecek azami meblağ aracın fiyatına göre değişmektedir. finansmanı dahilinde sıfır ve ikinci el taşıt fark etmeksizin, aracın kasko değerinin 100 bin Türk Lirası kadar kısmının yüzde 70’ini, 100 bin Türk Lirası’nı aşan kısmın da yüzde 50’sini finanse edebilmektedir.

kapsamında 50 bin Türk Lirası likidite sağlayan müşteri 48 ay vadede finansman geri ödemelerini tamamlamak istemektedir. 48 ay vadede finansmanı ödeyecek olan müşteri aylık yüzde 2,44 kar oranından yararlanabilecektir. Bu durumda müşterinin ödeyeceği aylık taksit miktarı bin 952,68 Türk Lirası olacaktır. Vade sonunda ise ödenmiş olan toplam miktar 93 bin 728,64 Türk Lirası olacaktır. Banka, kullanılan bu finansman dahilinde BSMV dahil olmak üzere 262,5 Türk Lirası finansman tahsis bedeli tahsil edecektir. Kullanılan 50 bin Türk Lirası finansmanın bu koşullarda kullanımı ile aylık maliyet oranı yüzde 2,9564; yıllık maliyet oranı ise yüzde 41,8529 olacaktır.

Bir yorum

  1. […] Kuveyt Türk Katılım Bankası taşıt finansmanı kapsamında 50 bin Türk Lirası likidite sağlayan müşteri 48 ay vadede finansman geri ödemelerini tamamlamak istemektedir. 48 ay vadede finansmanı ödeyecek olan müşteri aylık yüzde 2,44 kar oranından yararlanabilecektir. Bu durumda müşterinin ödeyeceği aylık taksit miktarı bin 952,68 Türk Lirası olacaktır. Vade sonunda ise ödenmiş olan toplam miktar 93 bin 728,64 Türk Lirası olacaktır. Banka, kullanılan bu finansman dahilinde BSMV dahil olmak üzere 262,5 Türk Lirası finansman tahsis bedeli tahsil edecektir. Kullanılan 50 bin Türk Lirası finansmanın bu koşullarda kullanımı ile aylık maliyet oranı yüzde 2,9564; yıllık maliyet oranı ise yüzde 41,8529 olacaktır. Kuveyt Türk Katılım Bankası Taşıt Finansmanı […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.