İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kredisi Biten Evin İpoteğini Kaldırma

Kredisi Biten Evin İpoteğini Kaldırma

Eğer ki kredi borcunu kolaylıkla bitiren bir tüketici, istediği bir evi ya da konutu üzerine alabilmek için eğer ki bir de evipotekli ise ilk olarak bu evin üzerinde bulunan ipoteği kaldırmalıdır. Bu ipotek ile ev veya diğer gayrimenkullar alınmaz. Bu nedenle de kredisi biten evin ipoteği konusu araştırılmalıdır. Bulunduğunuz ilin il Tapu Dairesine giderek önceden borç için yapılan bu işleme “İpoteğin Fesh Edilmesi” adı ile anılan işlemler uygulanır.

Kredi Sözleşmeleri Dikkatle Okunmalıdır

Eğer çektiğiniz kredi var ise bu Krediyi kullanıma geçirmeden önce ilk olarak sözleşmesini dikkatlice okumalısınız. Bazı bankalar önceden zor durumlar atlatmış olabilir bu nedenle de işini bilen bir a vukata giderek yardım alabilirsiniz. İpotekli ev fesh işlemleri için avukat ile görüştükten sonra tüm bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Size bankanız tarafından verilen kredi sözleşmesinde “ipotek fek yazısı ücreti tüketici tarafından ödenecektir” cümlesi önemlidir. Eğer bu cümle var ve buna rağmen de ödeme yapmayan kredi tüketicisi olan sözleşmeyi imzalayan tüketici, bu ödeme anı geldiğinde borcunu ödemek istemez ve aleyhine işlem yapılır.

Fesh Ücreti Ne Kadardır?

Eğer bir ipotekli eviniz var ise ve siz de ipoteğin fesk edilebilmesi için kredi aldığınız bankada İpotek fek yazısının alamlısınız. Bu yazı aslında tüm borçlarımı ödedim evimi geri almak istyorum demektir. Hukuki bir yololan bu yolda tüketiciden yani kredi borcunu ödeyen kişiden bir ücret talep eder.

İpoteğin Fesh Edilmesi

Eğer çalışmıyor iseniz ve bir gelir belgeniz de yok ise size sorulan tek bir soru kalır ki bu daipotek edebileceğiiniz bir eviizin olup olmadığıdır. Bu durum ipotekli ev halidneki evin eskisi gibi temiz bir hale gelmesini sağlar. İpteğin fesh edilmesi için tapu dairesine gidilmelidir. Gerkene belgeler hakkınd bilgilere internet sitesinde ulaşabilirsiniz. Ya da telefon ile ulaşarak da bilgi alabilirsiniz. Mail yolu veya posta yolu ile ipotekli evin feshi hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Oldukça basit bir yoldur. Evlerin ipoteği her zaman daha zordur.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

    Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.