İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kredisi Biten Evin İpoteğini Kaldırma

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Kredisi Biten Evin İpoteğini Kaldırma

Eğer ki borcunu kolaylıkla bitiren bir tüketici, istediği bir evi ya da konutu üzerine alabilmek için eğer ki bir de ev ipotekli ise ilk olarak bu evin üzerinde bulunan ipoteği kaldırmalıdır.

Bu ipotek ile ev veya diğer gayrimenkuller alınmaz.

Bu nedenle de kredisi biten evin ipoteği konusu araştırılmalıdır. Bulunduğunuz ilin il Tapu Dairesine giderek önceden borç için yapılan bu işleme “İpoteğin Fes Edilmesi” adı ile anılan işlemler uygulanır.

Sözleşmeleri Dikkatle Okunmalıdır

Eğer çektiğiniz var ise bu Krediyi kullanıma geçirmeden önce ilk olarak sözleşmesini dikkatlice okumalısınız.

Bazı önceden zor durumlar atlatmış olabilir bu nedenle de işini bilen bir avukata giderek yardım alabilirsiniz.

İpotekli ev fes işlemleri için avukat ile görüştükten sonra tüm bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Size bankanız tarafından verilen sözleşmesinde “ipotek fek yazısı ücreti tüketici tarafından ödenecektir” cümlesi önemlidir.

Eğer bu cümle var ve buna rağmen de ödeme yapmayan tüketicisi olan sözleşmeyi imzalayan tüketici, bu ödeme anı geldiğinde borcunu ödemek istemez ve aleyhine işlem yapılır.

Fes Ücreti Ne Kadardır?

Eğer bir ipotekli eviniz var ise ve siz de ipoteğin fes edilebilmesi için aldığınız bankada İpotek fek yazısının almalısınız.

Bu yazı aslında tüm borçlarımı ödedim evimi geri almak istiyorum demektir. Hukuki bir yol olan bu yolda tüketiciden yani borcunu ödeyen kişiden bir ücret talep eder.

İpoteğin Fes Edilmesi

Eğer çalışmıyor iseniz ve bir gelir belgeniz de yok ise size sorulan tek bir soru kalır ki bu da ipotek edebileceğiniz bir evizin olup olmadığıdır.

Bu durum ipotekli ev halindeki evin eskisi gibi temiz bir hale gelmesini sağlar.

İpoteğin fes edilmesi için tapu dairesine gidilmelidir. Gereken belgeler hakkında bilgilere internet sitesinde ulaşabilirsiniz.

Ya da telefon ile ulaşarak da bilgi alabilirsiniz. Mail yolu veya posta yolu ile ipotekli evin feshi hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Oldukça basit bir yoldur. Evlerin ipoteği her zaman daha zordur.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.