İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kredi Notu Yükseltmek İçin Neler Yapılabilir?

Findeks kredi notunuzu oldu da elde olmayan durumlar, şansızlık derken diyelim ki düştü. Bu bankalarla ilişkiniz bitti bir daha iş yapamayacağınız anlamına gelmiyor. Bankalarda kredini notunuzun düşmesine sebep olan düzenlemeler olduğu gibi tekrar bu notunuzu yükseltecek alternatiflerde bulunuyor. Sizlerde düşen kredi notlarınızı size uygun yolları seçerek tekrar yükseltin ve bankacılık da oluşan kötü sicilinizi düzeltin.

 

Kredi Notu Yükseltmek İçin Neler Yapılabilir?

 

 Kredi notu yükseltmenin onlarca belki de daha fazla yolu vardır fakat ben burada en çok kullanılan ve en fazla fayda sağlayan yöntemleri sizinle paylaşacağım. Öncelikli olarak mümkünse birikmiş, gecikmiş ödemeniz varsa onları yapın. Daha sonra bankaya geri kalan borcunuzu yapılandırmayı talep edin, bunu yaparken lütfen gerçekten ödeyebileceğiniz miktarı göz önünde bulundurup ona göre düzenleme isteyin. Farklı bankalara, farklı kartlara borcunuz varsa tek bir bankadan kredi çekip diğer borçlarınızı kapatıp bir yere ödeme yapın, tabi yine günüde ödeme yapmaya özen gösterin. Asla ve asla bir gün dahi olsa ödemede gecikme yapmayın.

 

Bankalarda kredi notunuzun düşmesi bankalardan uzak durun demek değil demiştik, kredi notunuzu yükseltmenin diğer yolu yine bankalarla iş yapmaktır. Düşük limitli kredi kartı çıkarmayı talep edebilirsiniz, bankanıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bu yöntemlerle kredi notunuz yeniden yükselmeye başlayacaktır. Ancak yine de kredi notunuzun tamamen yükselmeden kredi talep etmemeye çalışın ya da yüksek limitli kredi kartı çıkartıp kullanmayın. Aksi takdirde yine bankanın azizliğine uğrayıp zorda kalabilirsiniz.

 

Bankalarla arayı iyi tutmak neredeyse her şeyin para olduğu günümüzde çok önemlidir. Ekonomi de bankaların rolü çok büyüktür yeni girişimlere destek olur, sermaye için para sağlar. Gelecekteki güzel işlerin başlangıcı da olabilir bankalar. O yüzden dediğimiz gibi kredi notunuzun yüksek olması çok önemli.

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

    Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.