İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kredi Çekmek İçin SGK Şart Mı?

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Çekmek İçin SGK Şart mı?

Bu sorulara yanıt vermek oldukça zorlaşır hale gelen bu dönemde sgk şartı çekmek için gibi dorulara arama motorlarında çok rastlanıyor.

Herhangi bankadan çekmek isteyen müşterilerin doğal olarak konu olarak kalıyor ve buna çözüm bulmak istiyorlar.

Siz ki ne zaman bir bankaya ki bu bankanın sizin tanıdığınız olması en avantajlısıdır, başvurusunda banka sizi tanımak için farklı farklı yollar ile sizleri araştırır ve bunları belgeli hale getirir.

Bankaların İncelemeleri sonrasında eğer aldığınız bu krediyi geriye zamanında ve sorunsuz şekilde ödeyebileceğiniz kanısına varılır ve garanti edilir ise hangi banka olursa olsun banka bu başvurunuza büyük bir ihtimal ile olumlu yanıt verir.

Sigorta Tanımı

başvurusu yapan kişi hakkında yapılan tüm araştırma incelemelerden bir diğeri de kredi başvurusu yapan kişi başvuruyu yaptıktan yaklaşık 6 ay öncesine kadar en az 1 defa acaba sigorta girişi yapmış mıdır sorusudur.

Eğerki krediye başvuran kişi sigorta girişi yapmamış ise krediye başvuran kişinin başvurusu olumsuz olarak yanıtlanır.

Zaten sgk şartı için anında otomatikman kredi onaylanır.

Gelir Belgesi

Dilediğiniz ve zorunlu kılınmayan herhangi bir bankadan dilediğiniz ve size uygun miktarda çekebilmek için başvuru yaptığınız bankaya bu gelirinizin ne kadar olduğuna dair bir belge götürmeniz gerekir.

Eğer bir ev sahibi iseniz ve eviniz var ise bundan dolayı da kiralardan gelir sağlıyorsanız bu durumda üzerinizde olan mal beyanında bulunarak gelirinizin ne kadar olduğunu gösterebilirsiniz.

Sgk Şartı Aranmayan Durumlar

Bankalarda kredi çekebilmek bu avantajlar ile kolay hale geliyor hele ki alanında. Eğer ki siz kredi çekebilmeniz için böyle bir istekte bulunursanız sizden hiçbir şekilde SGK şartı aranmaz.

Tabii ki bununda istisnaları olabilir. Bankaların keyfi olarak istediği bir durumdur.

Bankalarınız sizden sgk şartı istemeyebilir fakat gelir belgesi ve ipotek ister ya da sgk şartı ister gelir belgesi ya da ipotek istemez.

İpotek istemez gelir belgesi ister gibi birbirinden farklı durumlarla karşılaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.