Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

Anasayfa / Finans Rehberim / Pratik Bilgiler / Kooperatif Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

Kooperatif Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

/
/
/
494 Gösterim

ve Şartları

Ev kredileri ortaya çıkmadan evvel, insanlar ev sahibi olmak için kooperatif yöntemiyle hareket ederdi. Birçok kişinin küçük miktar paralar yatırarak sahip olduğu konutlar kooperatif yöntemiyle oldukça ekonomik olabilmektedir.

Bankaların konut kredisi alırken istediği şartlar, için de geçerlidir. İki süreç de aynı şekilde işlediği için kooperatif kredisi veren bankalar ve şartları her bankanın prosedürüne göre değişmektedir. Bu değişiklikler özellikle kişinin hane geliri dikkate alınarak belirlendiği için farklılık göstermektedir.

Kooperatif kredisi veren bankalar, evdeki hane halkının gelirleri üzerinden bir üst limit belirleyerek, kredi imkanını o şekilde ayarlamaktadır.

Kooperatif Paketleri

Bazı esnaf, tarım ve işçi kooperatifleri de üyelerine kredi imkanı sunmaktadır. Bu krediler çeyiz yardımı gibi destek amaçlı verilen paralardır ve polisler, esnaf ya da tarım birlikleri tarafından belirli miktarlarda kredi verilebilmektedir.

Bu kredilerin kısa vadeli, sezonluk ya da destek amaçlı olanları vardır. Bu yüzden ödemeler konusunda banka kredisi gibi düzeli değil, üç aylık ya da sezonluk geri ödemeler olabilir. Bu durum borç alan ile kooperatif arasındaki anlaşmaya bağlıdır.

Özellikle polisler bu tür kredileri çok sık alıp verirler. Bu yüzden evlilik, ev alma ve doğum gibi durumlarda ihtiyaç sahiplerine çeşitli miktarlarda ödeme yapılabilir.

Esnafa Özel Kredi Paketleri

Esnafa özel kredi paketleri de kamu ve özel bankaların düzenlediği düşük faizli kredilerdir. Bu kredilerin geri ödemeleri de mesela tarım işçileri için hasat zamanlarında ya da belirli periyodik aralıklarla yapılabilmektedir.

Kredi seçeneklerini değerlendirmek isteyenler için özel faiz ve indirimler, ödeme periyodu değişiklikleri dışında kooperatiflerin kefaleti de söz konusu olabilir. Bu doğrultuda kredi meblağının daha yüksek çıkması mümkün olabilir. Birçok kamu bankasında esnafa özel kredi paketleri bulunur.

Bu paketlerden yararlanmak için ihtiyaç duyduğunuz dönemlerde başvuru yaparak, avantajlı seçenekler bulabilirsiniz.

Kooperatiflerin Kefaleti ile Kredi Çekmek

Çeşitli kurumların kefaletiyle kredi çekme imkanı bulunan esnaf derneklerinde, özellikle kurumsal yapının dahilinde hizmet veren çeşitli üst limitlerdeki ihtiyaçların karşılanması söz konusudur.Kredilendirilen miktarın belirli bir kısmını ara ödemelerle ödemek mümkünken, değişik vadelendirmeler de sunulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sicili Bozuk Olan Esnafa Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde sicili bozuk esnafa kredi ve sicili bozuk olan esnafa kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.İlgili kelimeler:
https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1837 zG5ayXEtO8PgHx76H_kUcVDtipa09PK-HZvKC6SGa5OhisbA9OBMsH20ZHrhNYf3 aa3bc8266349ccac8c8ea5cbf865b25e885e9903&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yapışkan kenar çubuğunu etkinleştirmek için gereken bu div yüksekliği
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :