İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Konut Kredisinde 120 Ay Vade Fırsatı ING Bank’tan!

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Bankacılık sektöründe son dönemde yaptığı atılımla adından sıkça söz ettirmeyi başaran ING Bank, bilhassa mevduat sahibi müşterilere yönelik verdiği hizmetlerle ön plana çıkıyor. “Paran burada değerli” sloganı ile müşterilerini bankasından hizmet almaya davet eden kuruluş, ayrıca talebinde bulunan müşterilerine de birbirinden cazip fırsatlar sunuyor. Bunlardan birisi de konut kredisi.

Ev satın almak için finansman desteği ihtiyacı hisseden müşterilerine konut kredisi ürünü ile yardımcı olan banka, geri ödemelerde müşterilerine 120 aya kadar vade tercih etme imkanı tanıyor. konut kredisi geri ödemelerinde ayrıca müşterilerine farklı ödeme seçeneklerinden yararlanarak, artan ya da azalan taksit olanaklarından yararlanma fırsatı sağlıyor.

ING Bank’tan konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere uygulanacak faiz oranları; 3- 96 ay arasında; minimum aylık yüzde 2,23 olarak ve maksimum da aylık yüzde 2,37 olarak tayin edilmiştir. 108 – 120 ay arası vade tercihlerinde ise bankanın belirlediği faiz oranları; aylık minimum yüzde 2,17 ve aylık maksimum yüzde 2,19 olarak belirlenmiştir. Bankanın vermiş olduğu aralıklardaki faiz oranı, müşteriye göre farklılık gösterebilmektedir.

ING Bank Konut Kredisi Masraf ve Ücretleri!

ING Bank konut kredisi dahiline müşterilerine tercih ettikleri vade haricinde çeşitli masraf ve ücretler yansıtmaktadır. Krediye konu evin değerinin tespit edilmesi için ekspertiz raporu gerekmektedir. Ekspertiz raporunun elde edilmesi için gereken ekspertiz ücreti olarak müşterilerine banka ortalama 650 lira masraf yansıtmaktadır.

Bununla birlikte konut kredisi tahsis ücreti olarak kullanılan meblağının yüzde yarımı kadar masraf müşteriden alınmaktadır. Ayrıca krediye konu konutun ipotek edilmesi için gereken ipotek tesis bedeli 206,5 lira olarak müşterinin karşılaması gereken tutarlar arasındadır. yapmak isteyen vatandaşlardan da ING Bank; kalan vadesi 36 ayı aşmayan için yüzde 1 komisyonu tahsil edecektir. Konut kredisinin kalan vadesi 36 ayı aşıyorsa komisyonu oranı banka tarafından yüzde 2 olarak tatbik edilecektir. Her iki seçenekte de meblağı, kalan tutar üzerinden hesaplanacaktır.

Ayrıca kullanan müşteriden yıllık hayat sigortası prim ücreti de tahsil edilecektir. Krediye konu konutun konut sigortası için gereken meblağ ile Deprem ve Doğal Afet Sigortası (DASK) için gereken poliçe prim ücreti müşterinin karşılaması gereken diğer tutarlardır. Bu ücretler müşteri özelinde ve krediye konu ev özelinde farklılık arz edebilecektir.

Bir yorum

  1. […] Ayrıca kredi kullanan müşteriden yıllık hayat sigortası prim ücreti de tahsil edilecektir. Krediye konu konutun konut sigortası için gereken meblağ ile Deprem ve Doğal Afet Sigortası (DASK) için gereken poliçe prim ücreti müşterinin karşılaması gereken diğer tutarlardır. Bu ücretler müşteri özelinde ve krediye konu ev özelinde farklılık arz edebilecektir. Konut Kredisinde 120 Ay Vade Fırsatı ING Bank’tan! […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.