İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

Kefilsiz Ev Kredisi Veren

İster devlet bankası olsun ister ise özel banka olsun müşterilerine yapan birçok banka vardır. Konut yardımı yapmak ve almak karşılıklı olarak istenen ve uygulanan bir meseledir. Tabiki her alanda olduğu gibi bu alanda da bazı kriterleri olacaktır bankaların. Bankaların kendilerine göre kefilsiz ev kredisi adında koşulları bulunuyor.Müşteirlerine sundukları bu imkanlar kendi aralarında rekabete de neden oluyor.

Kefilsiz

bankaları adı altında bir sürü ve değişik avantajlar ile karşımıza çıkan bankalar bulunur oldu. Kredi taleplerine karşılık ve istedikleri kredi mikatrının da yüksek olmasına karşılık bazı bankalar bunun karşılığında ipotek isterler. Bu ister gayrimenkul olsun ister ev olsun ister daire olsun fark etmez çünkü ipotek demek eğer borç ödenmez ise borcu ödeyen mal demektir.

Psikolojiye Etkileri

Kefilsiz kredi sadece bankacılık alanlarına da girse de bazı müşterilerde psikolojik sorunlara da neden olabiliyor. Bu durum kişilerin kendilerine olan güvenini sarsabiliyor. Bir çok kredi kullanıcısı bu durumdan fazlası ile etkilenmişlerdir. Bununla beraber aynı zamanda bireylerin talep ettiği kredilerde vade süresi de kredi çekenin yaşına da bağlıdır. Buna bağlı olarak da isteyebilir.

Her bankada olduğu gibi kefilsiz olarak kredi veren bankaların da kredi notu çizgisi bulunmaktadır. Kredi notu düşük olan bir kredi talebine geri dönüş olumlu sonuçlanmaz. Çünkü bankalar da kendileri için en uygun olan parayı vereceği kişiye güvenmek isterler.

Liste Yapmak Gerekirse

Diyelim ki kredi notunuz oldukça yüksek ve kredi talebinde bulundunuz. Kredi talebinizi yapacağınız kefilsiz kredi veren bankaları şöyle bir sıralayabiliriz. İstikrarlı seviyede kredi notuna sahip olanlara bu bankalar kredi veriyor. Finansbak, Vakıfbank, iş bankası, , , şeker bank, halk bank ve ziraat bankası. Bu bankaların arasında devlet ve özel bankalar vardır. Fakat birbirleri ile kefilsiz kredi konusu hakkında her zaman yarış içerisindedirler. Bu yarışı dikkate alarak her zaman sizin için hangi banka uygun ile kefilsiz kredi veriyor ise onu değerlendirmelisiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

    Mission News Theme by Compete Themes.