İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İşsizlik Maaşı Alanlara Kredi Veren Bankalar

İşsizlik Maaşı Alanlara

Çalışanların işten çıkmaları durumunda belirli bir süre yararlanabilecekleri işsizlik maaşı, geçim sıkıntılarını bir nebze de olsa hafifletmektedir.

Oldukça zorlu bir süreci olan işsizlik maaşlarının alınması geçinmek için yetmediğinden, iş bulana kadar borçlarını ödemek isteyen işsizlik maaşı alanlara eğer işsizlik maaşı alanın temiz bir sicili varsa bulunabiliyor. Her banka vermek için heveslidir. Ancak kredi notunuz düşükse ve ödeme gücünüz yetersizse bu riske girmek istemeyecektir.

Son yıllarda işsizlik kredileri ya da iş kuranlara özel krediler gibi birçok avantaj söz konusu olmaktadır. Ancak bu kredilerin ödeme gücü olan kişilere verildiğini unutmamanız gerekmektedir.

İşsizlik Maaşı Alana Ne Kadar Verilir?

Kısa vadeli ve düşük taksitli olarak verilen krediler, işsizlik maaşı alanlar için de düşük taksit seçenekleriyle verilmektedir. Özellikle sicili bozuk olanların kefilli de olsa çekmeleri oldukça zordur.

İşsizlik maaşı süreli olarak verilen bir maaş olmadığı için düzenli bir gelir sayılmamaktadır. Bu yüzden çekmek isteyen kişilerin herhangi bir olumsuz sicillerinin olması durumunda kredi alabilmeleri ne yazık ki mümkün olmuyor.

Özellikle iş sahiplerinin işleri yolunda gitmediğinde çekerek daha büyük borçlar altına girmeleri bilinirken, küçük esnaf da aynı şekilde zor durumlara düşebiliyor.

İşsizlik Maaşıyla Hangileri?

   Başta Garanti Bankası olmak üzere, birçok banka işsizlik maaşı alanlara vermektedir. Kredilerin ödenmesi konusunda kısa sürede cevap alabileceğiniz sonuçlar görerek, ilgili ödemelerin yapılacağı taahhüdünü verebilirsiniz.

Maaş müşterisi olmadığınız için işsizlik maaşınızdan bir kesinti yapılması da söz konusu olmayacağından her banka kredi vermek istemeyebilir. Akbank, Finansbank ve İng bankası da veren bankalar arasındadır. Ancak kredi notunuzun yüksek olması şartıyla!

İşsizlik Maaşı Kaç Ay Alınıyor?

İşsizlik maaşı almak istediğinizde belirli bir zaman çalışmanız ve sigorta primlerinizin ödenmesi gerekmektedir. Bu ödemelerin düzenli olarak yapılması ve işten kendi isteğinizle değil, işverenin isteği ile ayrılmanız gerekmektedir.

İstifa edenler işsizlik maaşı almaya hak kazanamaz. Bu yüzden işsizlik maaşına güvenip kredi çekmek ya da borçlanmak doğru değildir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.