İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İş Kuracaklara Türkiye Finans’tan İş Yeri Finansmanı

Kuracağınız iş için bir iş yerine ihtiyacınız varsa, yahut iş yeri satın alarak istiyorsanız Katılım Bankası “İş Yeri Finansmanı” dahilinde finansman sağlayabilirsiniz. Satın almak istediğiniz iş yeri, katılım bankacılığı prensiplerine göre hizmet veren Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından satın alınıp, vadeye göre üzerine kar konularak tarafınıza satılmaktadır. İş kuracaklara Türkiye Finans’tan iş yeri finansmanı detayları içeriğimizde…

söz konusu finansman hizmeti dahilinde uygun kar oranları ile sağlamaktadır. Satın alınacak olan iş yeri için sağlanan finansmanın geri ödemeleri müşteri özelinde ödeme planı oluşturularak gerçekleştirilmektedir. İş yeri finansmanı için banka tarafından belirlenen vade süresi azami 60 aydır. Katılım Bankası bahse konu finansman ürünü uyarınca talep edilen meblağın yüzde 1’i oranında finansman tahsis bedeli tahsil etmektedir.

İş Yeri Finansmanı Hesaplaması

Banka finansman konusu iş yeri değerlemesi için müşteriden ekspertiz ücreti talep etmektedir. Ekspertiz bedeli iş yerinin lokasyonu ve metrekaresi gibi özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Katılım Bankası söz konusu finansman dahilinde finansman konusu olan iş yerini teminat kabul etmekte ve müşteriden ipotek tesis bedeli talep etmektedir.

Banka finansman ürünü uyarınca aylık yüzde 1,49 ile sağlamaktadır. Türkiye Finans’ın İş Yeri Finansmanı kapsamında 100 bin Türk Lirası sağlayan müşteri aylık yüzde 1,49 kar oranından yararlanacak olup, 24 ay vadede finansman geri ödemesini tamamlamak istediği takdirde aylık 5 bin 160,99 Türk Lirası taksitler ödeyecektir. Bu durumda finansmanın yıllık maliyet oranı yüzde 21,61 olacaktır.

Müşterinin, sağladığı finansmanı 36 ay vadede geri ödemesi durumunda aylık taksit miktarı 3 bin 790,96 Türk Lirası olup, yıllık toplam maliyet oranı ise yüzde 20,94 olacaktır. 100 bin Türk Lirası’nı 60 ay vadelendirme ile sağlayan müşterinin tabi olacağı aylık yüzde 1,51 ve aylık taksit ödemeleri ise 2 bin 698,59 Türk Lirası olacaktır. Bu durumda finansmanın yıllık maliyet oranı ise yüzde 20,98 olacaktır. Banka söz konusu meblağ için 1.000 Türk Lirası finansman tahsis bedeli tahsil edecektir.

Bir yorum

  1. […] Müşterinin, sağladığı finansmanı 36 ay vadede geri ödemesi durumunda aylık taksit miktarı 3 bin 790,96 Türk Lirası olup, yıllık toplam maliyet oranı ise yüzde 20,94 olacaktır. 100 bin Türk Lirası’nı 60 ay vadelendirme ile sağlayan müşterinin tabi olacağı kar oranı aylık yüzde 1,51 ve aylık taksit ödemeleri ise 2 bin 698,59 Türk Lirası olacaktır. Bu durumda finansmanın yıllık maliyet oranı ise yüzde 20,98 olacaktır. Banka söz konusu meblağ için 1.000 Türk Lirası finansman tahsis bedeli tahsil edecektir. İş Kuracaklara Türkiye Finans’tan İş Yeri Finansmanı […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.