İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İş Bankası Taşıt Kredisi Araç Almak İsteyenlere

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Yeni bir araç satın almak ya da aracınızı yenilemek istiyorsanız İş Bankası dahilinde finansman sağlayabilirsiniz. İş Bankası sıfır km ya da ikinci el araç alımlarınız için banka taşıt kredisi imkanı sunmaktadır. Araba almak için para biriktirmenize gerek kalmadan, İşbank’tan kullanarak arabanızı alabilir, arabanızı kullanırken de rahat rahat kredi geri ödemelerinizi yapabilirsiniz. İş Bankası araç kredisi hakkında detaylı bilgiyi makalenin devamında bulabilirsiniz.

İşbank dahilinde hem sıfır km hem de ikinci el taşıt alımları için finansman sağlamaktadır. Bankanın bahse konu finansman dahilinde kullandıracağı tutarı aracın değerine göre değişmektedir. İş Bankası 0 km bir araç için likidite sağlıyor ise aracın fatura bedelinin 100 bin Türk Lirası’na kadar olan kısmının yüzde 70’ini, 100 bin Türk Lirası’nı aşan kısmın ise yüzde 50’sini kredilendirebilmektedir. Bahse konu kapsamında ikinci el bir araç için kullanımında ise aracın kasko değeri göz önünde bulundurulur ve kredilendirme oranı aynıdır. İş Bankası taşıt kredisi ürünü “Hızlı Kredi” ile kefilsiz likidite sağlayabilirsiniz. Banka kredi koşulları dahilinde gerek gördüğü durumlarda kefil talep edebilmektedir.

İşbank Azami Vade 48 Ay!

İş Bankası Hızlı kapsamında maksimum vadeyi 48 ay olarak belirlemiştir. 1 ile 48 ay arasındaki vadelerde kredinizi rahat rahat öderken, satın aldığınız aracın keyfini çıkarabilirsiniz. Banka bahse konu kredi ürünü kapsamında aylık yüzde 3 faiz oranı uygulamaktadır. Krediye konu olan aracın sıfır km ya da ikinci el olması, uygulanan faiz oranında herhangi bir farklılığa sebep olmamaktadır. İş Bankası araç kredisi koşullarından faydalanarak finansman sağlamak için banka şubelerine uğrayabileceğiniz gibi İşbank telefon bankacılığı ya da İşbank internet bankacılığı kanalları ile de taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Banka bahse konu kredi ürünü dahilinde banka kullanılan kredi tutarının binde 5’i kadar kredi tahsis bedeli tahsil etmektedir.

İş Bankası Başvurusu Gerekli Belgeler

İşbank araç kredisi başvurusu için bankanın talep ettiği belgeler şu şekilde sıralanabilir:

  1. Başvuru formu
  2. Kimlik belgesi (nüfus cüzdanı/ ehliyet) aslı ve fotokopisi
  3. Gelir durumunu gösteren belge
  4. Krediye konu araç sıfır km ise aracın proforma faturası
  5. Krediye konu araç ikinci el ise satışı yapacak olan kişiye ait son Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.