Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

Anasayfa / Finans Rehberim / Krediler / İş Bankası Ev Kredisi Uygun Koşullarda Veriliyor!

İş Bankası Ev Kredisi Uygun Koşullarda Veriliyor!

/
/
/
314 Gösterim

Konut sahibi olmak isteyen, kiradan kurtulmayı amaçlayan, hayalindeki evi satın almayı düşünenler için İş Bankası ev kredisi ile destek oluyor. İş Bankası ev kredisi kapsamında sağlanılan finansman ile kolayca ev sahibi olunabilir ve edinilen kredi uzun vadede taksitler halinde geri ödenebilir.

İş Bankası ev kredisi ürünü dahilinde 2 farklı şekilde nakit elde edilebilmektedir. İş Bankası ev kredisi kullanımı hayat sigortalı ya da hayat sigortasız şekilde yapılabilmektedir. Her iki seçenekte de aynı olan koşullar; kredi edinimi için minimum tutarın 5 bin Türk Lirası ve maksimum meblağın 500 bin Türk Lirası olması, kredi geri ödemelerinin aylık, 2 ayda bir ya da 3 ayda bir olmasıdır. Bunun yanı sıra her iki kredi seçeneğinde de ödeme erteleme seçeneği bulunmaktadır ve balon ödemeye imkan tanınmaktadır. Hem hayat sigortalı ev kredisinde hem de hayat sigortasız ev kredisinde maksimum vade 120 ay olarak tayin edilmiştir. Seçenekler arasındaki temel fark, banka tarafından uygulanan faiz oranıdır.

İş Bankası Hayat Sigortalı Ev Kredisi

İş Bankası ev kredisinden hayat sigortası yaptırarak yararlanmak isteyenler için belirlenen faiz oranı aylık yüzde 2,30 noktasındadır. Bahse konu faiz oranı kredi vadesine göre farklılık göstermemektedir. Müşteri, geri ödemelerini 2 ayda bir ya da 3 ayda bir de yapabilecektir. Ödeme erteleme seçeneği de kullanılabilecektir.

Hayat sigortalı İş Bankası ev kredisi dahilinde 100 bin Türk Lirası kredi kullanan vatandaş, geri ödemelerini 120 ay vadede yapmak isterse, her ay 2 bin 461’er Türk Lirası taksit ödemeleri yapmak durumundadır. 10 yılın sonunda vatandaşın yapacağı toplam geri ödeme meblağı 295 bin 282,80 Türk Lirası’dır.

İş Bankası hayat sigortalı ev kredisi kapsamında bu örnekte müşterilerden 500 lira kredi tahsis ücreti, 850 lira ekspertiz ücreti, 269 lira konut sigortası bedeli, 180 lira DASK bedeli, 450 lira hayat sigortası bedeli ve 111 lira da rehin tesis bedeli tahsil edilecektir.

İş Bankası Hayat Sigortasız Ev Kredisi

İş Bankası hayat sigortasız ev kredisi kapsamında finansman edinecekler için uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 2,35’dir. Hayat sigortası yaptırmadan İş Bankası’ndan ev kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar için 100 bin Türk Lirası üzerinden örnek hesaplama yapalım.

100 bin Türk Lirası krediyi 120 ay vadede geri ödeyecek kişinin aylık taksitleri 2 bin 504,22 Türk Lirası olacaktır. 10 yılda vatandaşın yapacağı toplam geri ödeme tutarı 300 bin 506,40 Türk Lirası olarak gerçekleşecektir.

Kredinin masrafları, hayat sigortalı seçeneği ile hayat sigortası prim bedeli hariç olmak üzere aynıdır. Kredi başvuruları İş Bankası şubelerinden yapılabilecektir.

Bir önceki yazımız olan Şekerbank İmar Barışı Kredisi Dosya Masrafsız Şekilde Veriliyor! başlıklı makalemizde imar barışı kredi, imar barışı kredisi ve imar kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yapışkan kenar çubuğunu etkinleştirmek için gereken bu div yüksekliği
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :