İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İş Bankası Anında Kredi Cazip Faiz Oranlarından Sunuluyor

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Türkiye İş Bankası vatandaşlarının masraflarını karşılayabilmeleri adına ürünü ile hızlı ihtiyaç kredisi olanağı tanıyor. İş Bankası anında kredi, piyasa koşulları dikkate alındığında son derece cazip faiz oranlarından sağlanmaktadır. İş Bankası kapsamında finansman edinmek isteyenler için aylık yüzde 2,60 seviyesinden başlamaktadır.

İş Bankası uyarınca likidite elde etmek isteyen müşteriler, geri ödemelerini 36 aya kadar vadelendirerek yapabileceklerdir. Bankanın sunduğu aylık 2,60 noktasındaki vadeye göre farklılık arz etmemektedir. İş Bankası seçeneğindeki aylık yüzde 2,60 faiz oranı hayat sigortası yaptırarak kredi kullanacaklar için geçerlidir. Hayat sigortası yaptırmadan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen vatandaşlar, İş Bankası Anında Kredi’den aylık yüzde 2,70 faiz oranı ile yararlanacaklardır.

İş Bankası Sigortalı Seçenek Hesaplama Örneği

İş Bankası’nın ürününden hayat sigortası yaptırarak faydalanmak isteyen kişiler 36 aya kadar aylık yüzde 2,60 faiz oranından yararlanacaklarından şu hesaplama örneklerine tabi olacaklardır.

10 bin lira krediyi yukarıdaki koşullarda kullanan vatandaş 12 ay vadede geri ödemelerini bin 12 Türk Lirası taksitlerle yapacaktır. Bu örnekte müşteri 50 TL kredi tahsis ücreti verecektir. Ayrıca yıllık hayat sigortası olarak da 89 Türk Lirası kesilecektir. Kredinin yıllık maliyeti 46,08 olacaktır.

30 bin Türk Lirası krediyi 36 ay vadede kullanacak kişinin aylık taksitleri bin 399 Türk Lirası olacaktır. Kredi tahsis ücreti olarak 150 Türk Lirası ve yıllık hayat sigortası olarak da 201 Türk Lirası prim ücretini müşteri ödemek durumundadır. Bu örnekte kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 45,18 düzeyinde gerçekleşecektir.

İş Bankası Sigortasız Seçenek Hesaplama Örneği

İş Bankası’ndan kampanyası dahilinde finansman edinecekler hayat sigortası yaptırmazlar ise aylık yüzde 2,70 faiz oranına tabi olacaklardır.

Bu koşullarda bankadan 10 bin Türk Lirası ihtiyaç kredisi kullanan vatandaş borcunu 12 ay vadede bin 19 Türk Lirası taksitler halinde ödeyebilecektir. Kredi tahsis ücreti olarak 50 lira ödeyecek vatandaş sigorta primi ödemeyecektir. Bu örnekte kredi yıllık maliyeti yüzde 48,1370 seviyesindedir.

Aynı koşullarda İş Bankası’ndan 30 bin lira kredi kullanan ve kredi borcunu 36 ay vadede geri ödemek isteyen kişinin taksit tutarları ise her ay bin 424 Türk Lirası olacaktır. Kredi tahsis ücreti 150 lira olarak müşteriye ayrıca kredi kullanımı esnasında yansıtılacaktır. Sigorta prim ücreti yoktur. Kredinin yıllık maliyet oranı 47,23 noktasındadır. İş Bankası kredi başvurusu banka şubelerinden yahut İş Bankası internet bankacılığından yapılabilecektir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.