İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İpotekli Bireysel Kredi Nedir?

Son güncelleme tarihi Kasım 3, 2020

 İpotekli Bireysel Nedir?

Günümüzde merak edilen konulardan biri de nedir konusudur. Dilerseniz çokça merak edilen ve hakkında daha kapsamlı olarak bilgiler alınmak istenen bu konumuz hakkında sizlere gerekli bilgileri sunalım.

İpotekli bireysel kredi, bir karşılığında verilen ve gerçek bireyler tarafından kullanılan bir kredi türüdür.

Finans kuruluşları tarafından verilen ipotekli bireysel kredi özellikle yüksek miktarlı kredilerde başvurulan bir uygulamadır.

İpotekli Kredi Başvurusunda Finans Kuruluşu Tarafından İstenen Belgeler Nelerdir?

İpotekli bireysel kredi başvurusunda ilgili finans kuruluşu tarafından başvuru sahibinden bazı belgeleri hazırlaması talep edilmektedir. İpotekli bireysel kredi başvurusunda hazırlanması gereken belgeler ise şunlardır;

 Gelir belgesi

 İpotek konulan ilgili mülkiyetin resmi tapu belgesi

 Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisi belgesi talep edilmektedir.

İpotekli Bireysel Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 İpotekli kredi başvurusu diğer finansal kredi türlerinde olduğu gibi ilgili finans kuruluşunun internet web sitesi üzerinden veya başvuru sahibinin şahsen ilgili finans kuruluşu şubesine başvuruda bulunması yeterli olmaktadır.

 Başvuru sahibinin gerçek kişi olması, 18 yaşını doldurmuş olması ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması kriterlerini de taşıması gerekmektedir.

 Yukarıdaki belgeleri eksiksiz olarak tamamlaması ve ilgili finans kuruluşu tarafından belirlenen diğer kriterlere uyması durumunda ipotekli bireysel kredisini almaya hak kazanabilmektedir.

İpotekli Bireysel Kredi Ödendikten Sonra Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İpotekli bireysel kredi ödendikten sonra başvuru sahibinin yapması gereken tek şey ilgili finans kuruluşu tarafından ipotek altına alınan mülkten ipotek durumunu kaldırmasıdır.

Bunu yapmak için ise bireyin bağlı bulunduğu Tapu Müdürlüğü’ne başvuru yapması yeterli olmaktadır.

İpotekli bireysel kredi hakkında sizlere son ayrıntı hakkında da gerekli bilgileri sunduktan sonra ipotekli bireysel kredi nedir hakkındaki makalemizi burada sonlandırmaktayız.

İpotekli bireysel kredi türünün diğer kredi türlerine oranla daha riskli sonuçlara varabildiğini belirterek, bu anlamda başvuru sahiplerinin

ipotekli bireysel kredi başvurusu yapmadan önce mutlak olarak ilgili uzman danışmanlardan destek talep etmesi gerekmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

    Mission News Theme by Compete Themes.