İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ICBC Bank Yeni Evim Kredisi İle Hayallerinizdeki Eve Sahip Olun

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Bir ev sahibi olmak herkesin hayali. Lakin ev almak, pek çok kişiyi maddi açıdan zorluyor maalesef. Birikim yapmak yıllar sürüyor ve eğer bu sürede de kira ödeyerek ikamet ediliyorsa, ev sahibi olmak hayallerde kalmaya devam ediyor. Bu aşamada ICBC Bank hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz için sizlere imkanı sunuyor. ICBC Bank yeni evim kredisi ile kendi evinizde oturup, kira öder gibi taksitlerinizi ödeyebilirsiniz.

ICBC Bank yeni evim dahilinde 120 aya varan vade imkanı sunmaktadır. Evinizi satın alıp keyfine varırken, taksitlerinizi de 10 yıla yayabilirsiniz. ICBC Bank konut kredisi uyarınca aylık yüzde 1,93 uygulamaktadır. Yeni evim kredisi ürünü kapsamında 1 milyon Türk Lirası’na kadar finansman sağlanabilmektedir. Banka, krediye konu evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar finansman sağlayabilmektedir.

ICBC Bank yeni evim kredisi uyarınca olarak satın alınacak gayrimenkul gösterilebilmektedir. Banka, bahse konu konut kredisi dahilinde geri ödemelerini kendi koşullarınıza göre düzenleyebilme imkanı vermektedir. Bu bakımdan ödeme konusunda esnek ödeme çeşitlerinden yararlanabilirsiniz.

ICBC Bank yeni evim konut kredisi ürünü kapsamında hayat sigortası yaptırmanızı talep etmektedir. Hayat sigortası vade boyunca yapılmaktadır. Bunun yanı sıra konut sigortası ve DASK da yaptırılması gerekmektedir. Sigorta bedelleri müşteriye aittir. ICBC Bank konut kredisi kapsamında ekspertiz ve ipotek tesis bedeli de oluşmaktadır. talep eden müşteri bu ücretlerden de sorumludur. Ekspertiz bedeli ve ipotek tesis bedeli konutun metrekare, lokasyon gibi özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Söz konusu kredi ürünü dahilinde finansman sağlayan bir müşteri erken ödeme yapmak ya da kredisini erken kapatmak istediğinde ücreti tahsil edilmektedir. ICBC Bank söz konusu konut finansmanı kapsamında kredi tahsis bedeli de talep etmektedir. Dosya masrafı da denilen kredi tahsis ücreti talep edilen kredi tutarının binde 5’i kadardır.

ICBC Bank Yeni Evim Konut Kredisi Örnek Hesaplama

ICBC Bank yeni evim konut kredisi uyarınca satın almak istediği ev için 100 bin Türk Lirası finansman sağlamak isteyen bir müşteri, aylık yüzde 1,93 faiz oranından yararlanacaktır. geri ödemesini 120 ay vadede tamamlamak isteyen müşterinin aylık taksitleri 2 bin 146,52 olacaktır. Müşteri vade sonunda toplam 257 bin 580,53 Türk Lirası ödemiş olacaktır. Söz konusu kredi için ödenecek olan tahmini masraf bin 320 Türk Lirası kadardır.

Söz konusu masraf tutarı vergiler dahil olmak üzere tahsis bedeli ve BSMV’den oluşmaktadır ve yaklaşık olarak hesaplanmıştır. Hayat sigortası poliçe bedeli müşteri özelinde farklılık göstereceği için hesaplamaya dahil edilmemiştir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.