İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

HSBC İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Dünyanın en büyük bankaları arasında bulunan HSBC Bank, Türkiye’deki faaliyetlerine de tüm hızıyla devam ediyor. Kurumun en önemli bankacılık ürünlerinden olan krediler kategorisinde kredisi kampanyası düzenledi.

kapsamında uygulanan faiz oranı aylık yüzde 2,95’den başlamaktadır. Bu faiz oranı, kredili hayat sigortası yaptırılması durumunda geçerlidir. Kredili hayat sigortası banka tarafından teminat olarak kabul edilmektedir. Kredili hayat sigortası yaptırılmadığı takdirde faiz oranı başlangıç seviyesi aylık yüzde 2,98 noktasına çıkmaktadır.

HSBC ihtiyaç kredisi kampanyası dahilinde müşterilerinden kefil isteme hakkını ve teminat isteme hakkını da saklı tutmaktadır. Gerek sigortalı ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında ve gerekse sigortasız ihtiyaç kredisi kampanyası uyarınca kullanılan krediler üzerinden HSBC yüzde 0,5+ BSMV kredi tahsis ücretini kredi kullandırımı esnasında peşin olarak tahsil edilmektedir. Yine her iki kredi seçeneği için de banka tarafından sunulan azami vade imkanı 36 ay olarak belirlenmiştir.

HSBC İhtiyaç Kredisi Kampanyası Hesaplama Örnekleri

HSBC ihtiyaç kredisi kampanyasından kredili hayat sigortası yaptırarak yararlanmak isteyen vatandaş, 20 bin Türk Lirası krediyi 24 ay vadede geri ödemek isterse aylık taksitleri bin 250,69 Türk Lirası olacaktır. Müşteriden 100 Türk Lirası kredi tahsis ücreti ve 5 Türk Lirası da BSMV tahsil edilecektir. Ayrıca 213,52 Türk Lirası da kredili hayat sigortası müşteriden ayrıca kesilecektir. Kredinin aylık maliyet oranı yüzde 3,69 olacaktır. Müşterinin 2 yıl sonunda yapacağı toplam ödeme tutarı takribi 30.335,19 Türk Lirası’nı bulacaktır. Kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 44,33 seviyesindedir.

20 bin Türk Lirası krediyi, kredili hayat sigortası yaptırmayarak kullanan bir müşteri aylık yüzde 2,98 oranından faydalanarak borcunu 36 ay vadede geri ödeyebilecektir. Bu durumda müşterinin aylık taksit tutarı 969,31 Türk Lirası olacaktır. Kredi tahsis ücreti olarak müşteriden 100 Türk Lirası alınacaktır. Bu örnekte kredili hayat sigortası masrafı bulunmamaktadır.

Kredinin aylık toplam maliyet oranı yüzde 3,41 ve yıllık toplam maliyet oranı da yüzde 41,04 olacaktır. 3 yılın sonunda toplam ödenen tutar ortalama 35 bin Türk Lirası’nı bulacaktır. HSBC Bank kredi koşullarında ve ihtiyaç kredisi kampanyası faiz oranlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır. HSBC ihtiyaç kredisi başvurusu, bankanın internet bankacılığından yahut şubelerinden şahsen yapılabilmektedir.

İlgili kelimeler:
hsbc kredi kartı internet alışverişine açma language:tr

Bir yorum

  1. […] Kredinin aylık toplam maliyet oranı yüzde 3,41 ve yıllık toplam maliyet oranı da yüzde 41,04 olacaktır. 3 yılın sonunda toplam ödenen tutar ortalama 35 bin Türk Lirası’nı bulacaktır. HSBC Bank kredi koşullarında ve ihtiyaç kredisi kampanyası faiz oranlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır. HSBC ihtiyaç kredisi başvurusu, bankanın internet bankacılığından yahut şubelerinden şahsen yapılabilmektedir. HSBC İhtiyaç Kredisi Kampanyası […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.