Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

Anasayfa / Finans Rehberim / Genel / HSBC Bank E- Vadeli Hesap Faiz Oranları

HSBC Bank E- Vadeli Hesap Faiz Oranları

/
/
/
531 Gösterim

HSBC Bank mevduatı olan müşterilerine yüksek faiz oranı ile getiri imkanı sunuyor. Müşterinin mevduatının cinsi ister Türk Lirası türünde olsun, isterse dolar yahut Euro; banka yüksek faiz oranlarıyla müşterisine risksiz kazanç sağlıyor.

HSBC e- mevduat hesap açılış alt limiti TL cinsinden mevduatlar için 500 lira olarak belirlenmiştir. Euro ve dolar cinsinden birikimi olan vatandaşlar için bu limit 1000 USD/EUR olarak tayin edilmiştir. Altın cinsinden HSBC e- açabilmek için gereken minimum meblağ ise 300 gram altındır.

HSBC e- vadeli mevduat hesap kapsamında faiz getirisi elde edilebilecek maksimum rakam TL bazında 250 bin lira olarak belirlenmiştir. Dolar ve Euro cinsinden mevduat sahibi olan müşteriler için üst limit ise 100 bin USD/ EUR olarak belirlenmiştir. Altın olarak e-vadeli hesap açmanın üst limiti banka tarafından 3 bin gram altın (XAU) olarak tayin edilmiştir.

HSBC Bank E- Vadeli Hesap Faiz Oranları!

14 gün vadeye kadar banka hiçbir para biriminde faiz oranı önermemektedir. TL cinsi mevduatlarda 15 ila 21 gün aralığında yüzde 11, daha uzun vadelerde ise yüzde 13,50 faiz oranı müşteriye önerilmektedir. Hesap uyarınca müşteriye önerilen azami vade ise 385 gün olarak belirlenmiştir.

Dolar cinsi mevduatı olan müşteriler için 15 ila 21 gün aralığında faiz oranı yüzde 1 olarak belirlenmiştir. 22 ila 31 gün arası vadeli olarak mevduatını bankaya yatırmak isteyen müşteriler için faiz oranı yüzde 1,40 olarak tayin edilmiştir. 32 gün ve üzeri vadelerde 385 güne kadar müşterinin tercih ettiği sürede faiz oranı yüzde 2 olarak uygulanacaktır.

Euro mevduatı olan ve birikimini HSBC e- vadeli hesapta değerlendirmek isteyen müşteriler için faiz oranları yüzde 0,25’den başlamaktadır. 14 güne kadar müşteriye faiz önerilmezken, 15 ila 21 gün aralığındaki faiz oranı yüzde 0,25’dir. Daha uzun vadeler için faiz oranı yüzde 1 olarak tayin edilmiştir. Altın cinsinden faiz getirisi elde etmek isteyen vatandaşlara önerilen faiz oranı ise; 32 günden 364 gün aralığında tercih edecekleri vade için yüzde 1,25’dir. Bu süre aralığının aşağısı veya üstü için banka herhangi bir getiri sunmamaktadır. Bahse konu faiz oranlarının tamamı bugün (25.8.2018) itibari ile bankanın resmi internet sitesi aracılığı ile duyurulmuş olup, gerekli görüldüğü takdirde güncellenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Verimli Enerji Kullanmak 10 Yılda 70 Milyarlık Tasarruf Sağlayabilir! başlıklı makalemizde doğalgaz faturası düşürmek, elektrik faturası düşürmek ve enerji verimliliği hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yapışkan kenar çubuğunu etkinleştirmek için gereken bu div yüksekliği
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :