İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Halk Bankası KOBİ’lere İstihdam Destek Kredisi

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Halk Bankası’ndan KOBİ’lere yeni bir destek daha geliyor. Halkbank KOBİ’lere İstihdam ve Destek Kredisi kapsamında istihdam seferberliğine destek oluyor. İstihdam ve destek kredisi dahilinde KOBİ’lerin yeni eleman istihdam etmeleri amacı ile finansman sağlanmaktadır. Bahse konu kapsamında 60 aya varan vade seçenekleri bulunmaktadır.

Halk Bankası KOBİ kredilerinden olan istihdam ve destek kredisi dahilinde uygulanan müşteri özelinde farklılık göstermektedir. Şehit ve gazi yakını olan ve Halk Bankası’nın bahse konu ürününden faydalanmak isteyenler maksimum faiz indiriminden faydalanabilmektedir. Halkbank KOBİ istihdam ve destek kredisi koşullarına göre sağlanabilecek maksimum kredi miktarı 2 milyon Türk Lirası olarak belirlenmiştir. İlgili kredi dahilinde kullanılan finansman geri ödemeleri aylık eşit taksitlerle yapılabileceği gibi üç aylık ya da altı aylık dönemlerde de yapılabilmektedir. Ödeme şekline müşteri gelir durumuna göre karar verebilmektedir. Kredi geri ödemelerinin yapılacağı maksimum vade süresi 60 ay olarak belirlenmiştir. Ve bu süre dahilinde bir yıla kadar ana para ödemesiz dönem de bulunmaktadır.

Halkbank KOBİ’lere İstihdam ve Destek Kredisi Özellikleri

Halkbank KOBİ’lere istihdam ve destek paketi dahilinde finansman sağlayan müşterilere bazı ücretsiz bankacılık işlemleri bulunan “İstihdam Masraf Paketi” hediye edilmektedir. Masraf paketi kapsamı da 5 adet EFT, 10 adet havale, bir adet çek karnesi, sınırsız (499 ile sınırlı) Halkbank ya da diğer bankalardan çek tahsilatı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra istihdam edilen elemanın bir yıllık ferdi kaza sigortası da Halk Bankası tarafından hediye edilmektedir.

Halkbank KOBİ İstihdam ve Destek Kredisi Kullanım Koşulları

– Halk Bankası KOBİ istihdam ve destek kredisi kapsamında finansman sağlamak isteyen müşterinin işe almak istediği eleman son bir yıl içerisinde işletmede işe alınmamış olmalıdır.

– İlgili işletmede istihdam edilecek eleman tam zamanlı çalışmalıdır.

– Halk Bankası istihdam ve destek kredisi kapsamında istihdam edilen kişinin, emekli, TC vatandaşı olmayan, işletmenin sahibi, ortaklarından biri ya da anne, baba ve çocukları olmaması gerekmektedir.

– Bahse konu finansman ürününden faydalanabilmek için istihdam edilen kişinin başvuru tarihinden en fazla bir ay önce işe başlamış olması gerekmektedir.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.