İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Halk Bank Hesaplı Evim Konut Kredisi

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Artık kira ödemekten bıkmış ve kendi evinizin sahibi olmak istiyorsanız Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi dahilinde finansman sağlayabilirsiniz. Kira öder gibi ev sahibi olmak için, piyasa koşulları dahilinde uygun ile kredi kullanmak için Halk Bankası şubelerine uğrayabilirsiniz.

Halk Bankası hesaplı evim kapsamında uygulanan faiz oranları aylık yüzde 2,09’dan başlamaktadır. Kredi uyarınca kullanılan finansman tutarına göre farklılık göstermektedir. Halk Bankası hesaplı evim koşullarına göre 100 bin Türk Lirası’na kadar olan finansman kullanımlarında aylık yüzde 2,09, 100.001 Türk Lirası ile 500 bin Türk Lirası arası kredi kullanımında aylık yüzde 2,39 Türk Lirası, 500.001 Türk Lirası ve üzeri miktarlarda finansman kullanımlarında ise aylık yüzde 2,49 uygulanmaktadır.

Halk Bankası Hesaplı Evim Azami Vade 120 Ay!

Halk Bankası dahilinde maksimum vade 120 ay olarak belirlenmiştir. 120 aya kadar geri ödeyebileceğiniz kredinizi kendi gelir durumunuza göre planlayabilirsiniz. Halkbank hesaplı evim kapsamında kredi geri ödemelerini aylık eşit taksitlerle yapabileceğiniz gibi tutarları kendiniz de belirleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra Halk Bankası konut kredisi dahilinde finansman geri ödemelerini 3 ay erteleme seçeneği de sunmaktadır.

Halkbank hesaplı evim ürün dahilinde kredi tahsis bedeli tahsil etmektedir. Kredi tahsis bedeli kullanılan finansman miktarının binde 5’i kadardır. Bunun hanı sıra müşterinin hayat sigortası, konut sigortası ve DASK yaptırması talep edilmektedir. Söz konusu sigorta poliçe bedelleri müşteriye aittir. Halk Bankası hesaplı evim konut kredisi koşulları kapsamında ekspertiz bedeli ve ipotek tesis ücreti tahsil edilmektedir.

Halkbank Hesaplı Evim 200.000 TL Örnek Hesaplama

Halk Bankası hesaplı evim ürününden faydalanarak 200 bin Türk Lirası finansman sağlamak isteyen bir müşteri aylık yüzde 2,39 faiz oranından yararlanabilecektir. Aylık yüzde 2,39 faiz oranı ile finansman sağlayan müşteri 120 ay vadede kredi geri ödemelerini aylık eşit taksitlerle ödemek istediğinde, aylık taksitleri 5 bin 78,42 Türk Lirası olacaktır. Müşteri vade sonunda toplam 609 bin 408,26 Türk Lirası ödemiş olacaktır. Banka kredi kapsamında bin Türk Lirası kredi tahsis bedeli tahsil edecektir. Sigorta bedelleri ve diğer masraflar krediye konu konutun ve/ veya kişinin özelliklerine göre değişiklik gösterdiği için hesaplanmamıştır.

Bir yorum

  1. […] Halk Bankası hesaplı evim konut kredisi ürününden faydalanarak 200 bin Türk Lirası finansman sağlamak isteyen bir müşteri aylık yüzde 2,39 faiz oranından yararlanabilecektir. Aylık yüzde 2,39 faiz oranı ile finansman sağlayan müşteri 120 ay vadede kredi geri ödemelerini aylık eşit taksitlerle ödemek istediğinde, aylık taksitleri 5 bin 78,42 Türk Lirası olacaktır. Müşteri vade sonunda toplam 609 bin 408,26 Türk Lirası ödemiş olacaktır. Banka kredi kapsamında bin Türk Lirası kredi tahsis bedeli tahsil edecektir. Sigorta bedelleri ve diğer masraflar krediye konu konutun ve/ veya kişinin özelliklerine göre değişiklik gösterdiği için hesaplanmamıştır. Halk Bank Hesaplı Evim Konut Kredisi […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.