İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hac Ve Umre Kredisi 2017 2018

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Hac Ve Umre Kredisi 2017 2018

Çevredeki insanlara bakıldığında pek çok kişi dini görev olan hac ya da umre ziyaretini yerine getirme arzusu içerisinde olmaktadır. Ancak birçok kişi maddi imkânsızlıklardan dolayı bu ziyareti bir türlü gerçekleştirme fırsatı bulamamaktadır.

Bu duruma yönelik olarak da insanların yardımına yetişmektedir. Bu kredilerden yararlanabilmek için temel olarak katılım bankaları öncülük etmektedir.

Kuveyt Türk, Albaraka Türk, ve Ziraat katılım gibi uygun vade ve faiz yapıları ile birlikte vatandaşlara olanağı sunmaktadır. Kredi yerine finansman olarak da tabir edilen bu ödeme şeklinde faizsiz olarak kırk sekiz ay vadeli finansman alınabilmektedir. Bu sayede dileyen herkes hac ve umre ziyaretini rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir.

Hac Ve Umre Finansmanı

Hac finansmanı için Albaraka Türk Bankasının sağladığı finansmana bakıldığında hac ziyaretini kaçıncı kez yapıldığına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Buna göre hac ziyareti ilk kez yapılıyor ise gerekli olan bedelin yüzde kırk dokuzluk kısmı, eğer ikinci kez hac ziyareti yapılacaksa hac bedelinin yüzde yüzlük kısmı için kredi finansmanı kullanmak mümkün olmaktadır.

Hac ziyareti için gidilen ziyaret sayısı önemli iken umre ziyaretinde durum daha farklı olmaktadır. Buna göre umre ziyaretlerinin yüzde yüzlük kısmı finansmanı ile karşılanmaktadır. Hac ve umre kredisi hakkında detaylı bilgi almak için bankaların uyguladığı kar oranları ve ücretleri gözden geçirmek fayda sağlamaktadır.

Hac Ve Umre Kredisi

Kutsat topraklara giderek o huzur ve mutluluğu yaşamak isteyen fakat maddi sıkıntılardan ötürü bunu bir türlü yapamayan kişiler için hac kredisi ve umre kredisi yardımcı olmaktadır. Alınan bu sayesinde hac ve umre ziyareti sorunsuz bir şekilde gerçekleşmektedir.

Umre kredisi için uygulanan vade yapısına bakıldığında vade yapısı on iki ay ile kırk sekiz ay arasında farklılık göstermektedir. Vadeye eklenecek olan diğer maliyet unsurları talep edilen tutara bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bunun için talebinde bulunmadan önce her bankanın uyguladığı oranlara ve vadelere bakılarak maliyet analizi yapılmalı, buna göre karar verilmelidir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.