İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Alınır Mı?

Son güncelleme tarihi Kasım 3, 2020

Alınır Mı?

Kredi kartı almak isteyenler tarafından merak edilen ve hakkında detaylı olarak bilgiler alınmak istenen ayrıntılardan biri de gelir belgesi olmadan kredi kartı alınabilir mi, konusudur.

  Dilerseniz çokça merak edilen bu konumuz hakkında sizlere yazımız üzerinden bilgiler sunalım. Bilindiği üzere birçok finans kuruluşları kredi kartı alımı konusunda bazı kriterler sunmaktadırlar. Bu kriterler arasında gelir belgesi kriteri de yer almaktadır.

Bu bakımdan kredi kartı alımında gelir belgesi kriteri önem arz etmektedir.

sırasında gelir belgesi talep eden birçok finans kuruluşları bulunabildiği gibi kredi kartı başvurusu sırasında bireylerden gelir belgesi talep etmeyen finans kuruluşları da bulunabilmektedir.

Bu anlamda gelir belgesi olmadan kredi kartı almak isteyen bireylerin detaylı olarak ön araştırmalar yapması gerekmektedir. Özetle gelir belgesi olmadan da kredi kartı alımı söz konusu olabilmektedir.

Kredi Kartı Başvurusunda Gelir Belgesi Neden Talep Edilmektedir?

sırasında gelir belgesinin ilgili finans kuruluşu tarafından talep edilmesinin belirgin nedenlerinden biri, başvuru sahibinin gelir düzeyinin ne durumda olduğunun tespit edilmesi açısından olmaktadır.

Dolaysıyla bu anlamda kredi kartı başvurusunu yapan her bireye kredi kartı verilmesi söz konusu olmayabilmektedir.

İlgili finans kuruluşunun sonrasında herhangi bir probleme maruz kalmaması açısından kredi kartı başvurusunda bulunan bireylerde gelir belgesi talebinde bulunabilmektedir.

Kredi Kartı Başvurusunda Gelir Belgesi Konusunda En Fazla Zorluk Çekenler Kimlerdir?

Kredi kartı başvurusunda gelir belgesi aşamasında en fazla zorluk çekenlerin öğrenciler olduğunu belirtmek isteriz.

Öğrencilerin, günlük zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak adına ilgili finans kuruluşuna kredi kartı başvurusunda bulunduğu takdirde özellikle gelir belgesi kriterini karşılayamadığı bilinmektedir.

Bu sebeple de diğer tüm kriterleri yerine getirmiş olmasına rağmen gelir belgesinde problemler bulunması sebebiyle olumsuz olarak neticelenebilmektedir.

Kredi kartı başvurusunda gelir belgesi kriteri karşısında zorluk çekebilenlerden biri de herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayanlardır. Bu bakımdan kredi kartı başvurusunda gelir belgesi kriterinde oldukça zorluk çekilebilmektedir.

Kredi Kartı Başvurusunda Gelir Belgesi Hangi Kurumlardan Temin Edilmelidir?

Kredi kartı başvurusunda gelir belgesi talep edilmesi durumunda emekli bireylerin gelir belgesini e-devlet sisteminden alması, SGK çalışanları çalıştıkları kurumdan, kamu çalışanları Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan e-bordro adresinden temin edebilmektedirler.

Dolaysıyla bu anlamda gelir belgesi alımı oldukça basit ve kısa süreli olabilmektedir.

Kredi kartı başvurusunda gelir belgesi hangi kurumlardan temin edilmeli hakkında da sizlere gerekli bilgileri sunduktan sonra, alınır mı konulu makalemizi burada sonlandırmaktayız.

Kredi kartı başvurusunda bulunmadan önce mutlak olarak gelir belgesi temin edilmelidir.

Gelir Belgesiz Nasıl Yapılır?

veren bazı bankaların bulunduğunu yukarıda belirtmiştik. Ancak gelir belgesiz kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen bireylerin bu bankaları internet üzerinden bulması iletişime geçmesi gerekmektedir.

başvurusunda ilgili finans kuruluşundan bu konu hakkında detaylı olarak bilgiler alınmalı ve uygun görülmesi durumunda kredi kartı başvurusunda bulunulmalıdır. Ancak burada şu önemli noktayı da belirtmekte faydalar görmekteyiz.

veren finans kuruluşları, ilgili kredi kartı kullanım limitini düşürebilmektedir. Bu bakımdan gelir belgesi ile alınan kredi kartına oranla, gelir belgesiz alınan kredi kartının günlük kullanım limiti daha düşük oranda olabilmektedir.

Bireylerin, bu koşulu kabul etmesi durumunda internet üzerinden veya ilgili finans kuruluşlarının şubelerine bizzat başvuruda bulunarak gelir belgesi olmadan kredi kartı başvurusunda bulunabilmektedirler.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.