Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

Anasayfa / Finans Rehberim / Krediler / Gayrimenkul Teminat Gösterene 1 Milyon TL Kredi Hazır!

Gayrimenkul Teminat Gösterene 1 Milyon TL Kredi Hazır!

/
/
/
263 Gösterim

Bankacılık sektöründe kredi edinmenin pek çok yolu ve seçeneği mevcuttur. Gayrimenkul teminat gösterilmesi durumunda bankaların finansman vermesi de bunlardan birisi. Bu seçenek her bankada bulunmamakla birlikte, Bank Pozitif gibi bazı bankalar müşterisinin evini ya da iş yerini teminat göstermesi durumunda kredi veriyor.

Bank Pozitif’in Evine Kredi kampanyası kapsamında, gayrimenkul sahibi müşterilere tam 1 milyon TL’ye kadar finansman edinme imkanı sunulmaktadır. Evini ya da iş yerini teminat gösteren müşteriye Pozitif Bank 1 milyon liraya kadar nakit desteği sağlamaktadır. Müşterinin edinebileceği kredi meblağı, teminat gösterilen gayrimenkulün değerine ve müşterinin ibraz ettiği gelir belgesine göre farklılık gösterebilmektedir.

Gayrimenkul Teminatına Kredi Hesaplaması!

Bank Pozitif’in evine kredi kampanyasından yararlanarak nakit edinmek isteyen müşteri, kredi kapsamında azami 120 ay vadeli olarak finansman kullanabilmektedir. Kredi kampanyasında uygulanan faiz oranı aylık yüzde 1,9 seviyesidir. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken husus, bankanın bahse konu faiz oranını müşteri özelinde değiştirebileceğidir. Zira bankanın bu kredi ürünü kapsamında müşterilerine sunduğu minimum faiz oranı aylık yüzde 1,49 ve maksimum faiz oranı da aylık yüzde 3 noktasıdır.

Bahse konu 2 faiz oranı aralığında tayin edilecek aylık faiz oranı; müşterinin kredi notu ve kredi geçmişi dikkate alınarak banka tarafından tayin edilecektir. Yine de örnek bir hesaplama yapmak gerekirse…

100 bin Türk Lirası kredi kullanan ve kullandığı krediyi 48 ay vadeli olarak bankaya geri ödemek isteyen bir müşteri; geri ödeme taksitlerini aylık takribi 3 bin 350 Türk Lirası olarak gerçekleştirebilecektir. Bank Pozitif’e kredi vadesi sonunda müşterinin yaptığı toplam ödeme meblağı takribi 160 bin Türk Lirası’dır.

Kredi kapsamında banka tarafından sigorta talep edilmemekle birlikte, kredi tahsis ücreti müşterilere yansıtılmaktadır. Kredi tahsis ücreti olarak kullanılan kredi tutarının binde beşi seviyesinde ücret ödenmektedir. Bu tutar 100 bin lira kredi için 500 lira olarak müşteriden tahsil edilecektir.

Ekspertiz ücreti olarak takribi 500 lira, taşınmaz rehin tesis ücreti olarak ortalama 142 lira ve üçüncü kişilere yapılan ödemeler olarak da yine ortalama 142 lira müşteriden ayrıca tahsil edilecek ücretler konumundadır. Tüm masraflar göz önünde bulundurulduğunda kredinin müşteriye yıllık maliyeti yüzde 30,79 olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Denizbank’tan Kefilsiz Hoşgeldin Kredisi başlıklı makalemizde denizbank hoş geldin kredisi, denizbank ihtiyaç kredisi ve denizbank kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yapışkan kenar çubuğunu etkinleştirmek için gereken bu div yüksekliği
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :