İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fibabanka Tarım Kredileri

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Fibabanka tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren çiftçilere finansman olanakları sunmaktadır. Sağladığı finansman imkanları ile banka çiftçinin etkin faaliyet içerisinde olmasını, iş imkanlarının çoğalarak üretimin artmasını hedeflemektedir. Fibabanka ülke çapında tarım ve hayvancılıkta üreten çiftçiye olan desteğini tarım ürünleri ve tarım kredileri ile göstermektedir.

Fibabanka sunduğu tarım kredileri kapsamında hasat vadeli finansman olanağı sunarak çiftçiye ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Banka tarım kredileri dahilinde ve işletme kredilerinin yanı sıra konut, KGF teminatlı vb. gibi finansman imkanı da sunmaktadır. Fibabanka’nın tarım ve hayvancılık alanında sunduğu kredi olanaklarını detayları ile haberin devamında bulabilirsiniz.

Fibabanka İşletme Kredileri

Fibabanka işletme kredileri, çiftçilerin ya da tarımsal işletmelerin bir üretim ya da hasat dönemi boyunca gereksinim duydukları girdilerin teminine yönelik sağlanan finansman çeşididir. İşletme kredileri koşullarına göre belirlenen maksimum vade 1 yıldır. Fibabanka işletme kredileri kapsamında finansman sağlayan müşteri, hasat dönemine göre ödeme planı oluşturabilmektedir. Fibabanka tarım işletme kredisi ürünleri;

* Spot tarım kredisi

* Tarımsal BHC (Rotatif kredi)

* Tarımsal kredili cari hesap (KTH)

şeklindedir.

Fibabanka Kredileri

Fibabanka kredileri kapsamında çiftçilerin yahut tarımsal işletmelerin yatırım giderleri için sağladığı finansman türüdür. Bu kapsamda çiftçinin ya da tarımsal işletmenin tarımsal üretim kapasitesini artırmaya, modernize etmeye, yeni tesis kurumuna, işletme için gerekli olan ekipman alımına yönelik finansman sağlanmaktadır. Barınak yapımı ya da modernize edilmesi, damızlık hayvan alımı, işletme için gerekli olan traktör vb. gibi ekipman alımları ve daha pek çok yatırım giderleri, Fibabanka tarım yatırım kredileri kapsamında sağlanabilmektedir. Bahse konu yatırım kredileri dahilinde bir yıldan uzun süreli vadelerde finansman sağlanabilmektedir. Fibabanka yatırım kredileri kapsamında aşağıdaki finansman çeşitlerini müşterilerine sunmaktadır:

* Traktör kredisi

* Tarla – arazi alım kredisi

* Makine – ekipman kredisi

* Seracılık kredisi

* Meyvecilik kredileri

* Tarımsal işletme edindirme kredisi

* Projeli yatırım kredileri

* Süt hayvancılığı kredileri

* Besicilik kredileri

* Arıcılık kredileri

* Hibe destekli

Fibabanka Tarım Kredileri Dahilinde Sağladığı Diğer

* TMO makbuz senedi karşılığında

* Elektronik ürün senedi karşılığında

* Konut kredisi

*

* KGF teminatlı

Fibabanka tarım kredileri kapsamında uygulanacak olan faiz oranlarını ve kredinin diğer koşullarını öğrenmek için banka şubelerine uğramanız gerekmektedir.

Bir yorum

  1. […] Fibabanka tarım kredileri kapsamında uygulanacak olan faiz oranlarını ve kredinin diğer koşullarını öğrenmek için banka şubelerine uğramanız gerekmektedir. Fibabanka Tarım Kredileri […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.