İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fibabanka Konut Kredisi 120 Ay Vadede Ev Sahibi Yapıyor

Fibabanka bir ev sahibi olmak isteyen müşterilerine finansman imkanı sunuyor. Banka, standart konut kredisi paketi dahilinde avantajlı koşullarla imkanı sağlıyor. Vatandaşın ev sahibi olmasına yardımcı olan Fibabanka müşterilerini mutlu ediyor.

kredisi vatandaş tarafından tercih edilen vadeye göre farklı faiz oranları uygulamaktadır. ürünü kapsamında azami vade 120 ay ile sınırlandırılmıştır. Konut kredisi Türk Lirası cinsinden kullanılabilmektedir.

Aylık Yüzde 2,12’den Başlayan Faiz Oranları!

Banka konut kredisi için faiz oranını aylık yüzde 2,12 noktasından başlatmaktadır. Bahse konu faiz oranı 3 aydan 60 aya kadar vade tercih eden vatandaşlar için geçerlidir. 61 ile 120 ay arası vadede ise aylık yüzde 2,14 faiz oranı yansıtılmaktadır. Bu faiz oranlarına bankanın alacağı ek ücretler dahil değildir.

kredisi kapsamında kullanılan finansmanın binde 5’i oranında tahsis ücreti talep etmektedir. Konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler ayrıca; ipotek tesis ücreti, ekspertiz bedeli, konut sigorta bedeli ve DASK bedelini ödemek durumundadırlar. Bu ücretler müşteriden tahsil edilmektedir. Bahsedilen ücretler konutun özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Ortalama tutarlar ise şu şekildedir. Ekspertiz ücreti 611 Türk Lirası, ipotek tesis bedeli 156,89 Türk Lirası.

kredisinden yararlanmak isteyen müşteriler için örnek vermek gerekirse; kapsamımda 150 bin Türk Lirası sağlanan finansman 120 ay vadede geri ödenecek ise aylık yüzde 2,14 faiz oranı uygulanacaktır. Bu durumda aylık taksit tutarları 3.484,57 Türk Lirası olacaktır. Kredinin yıllık toplam maliyet oranı yüzde 29,3510 olacaktır. Banka kullanılan finansman için 750 Türk Lirası dosya masrafı talep edecektir. Sigorta prim tutarı olarak müşteriden 2 bin 33 Türk Lirası tahsil edilecektir. Bu tutarlar yıllık maliyet oranının içerisinde hesaplanmıştır.

kredisi kapsamında finansman kullanarak ev alan vatandaşlar yapmak isterlerse 36 aydan az kalan vade durumunda yüzde 1, 36 ay üzeri kalan vadelerde ise yüzde 2 dolayında erken kapama tazminatı ödemek durumundadırlar. Örneğin 50 bin Türk Lirası borcu ve 38 ay vadesi bulunan kişi kredi borcuna ek olarak bin Türk Lirası erken kapama tazminatı ödeyecektir. 50 bin Türk Lirası kredi borcu ve 30 ay vadesi kalan kişi için erken kapama tazminatı 500 Türk Lirası olacaktır.

Bir yorum

  1. […] Fibabanka konut kredisi kapsamında finansman kullanarak ev alan vatandaşlar erken kapama yapmak isterlerse 36 aydan az kalan vade durumunda yüzde 1, 36 ay üzeri kalan vadelerde ise yüzde 2 dolayında erken kapama tazminatı ödemek durumundadırlar. Örneğin 50 bin Türk Lirası kredi borcu ve 38 ay vadesi bulunan kişi kredi borcuna ek olarak bin Türk Lirası erken kapama tazminatı ödeyecektir. 50 bin Türk Lirası kredi borcu ve 30 ay vadesi kalan kişi için erken kapama tazminatı 500 Türk Lirası olacaktır. Fibabanka Konut Kredisi 120 Ay Vadede Ev Sahibi Yapıyor […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.