İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Garanti’den Sabit Faizli Konut Kredisi

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Garanti Bankası ev sahibi olmak isteyen müşterilerine finansman sağlıyor. Garanti Bankası ev sahibi olmak isteyenlere azalan taksitli, artan taksitli, sabit faizli, ara ödemeli, özel ödemeli, değişken faizli vs. imkanı sunmaktadır. Bu yazımızda ürün detaylarından bahsedeceğiz. Tüm vadelerde aynı faiz oranından yararlanmak istiyorum ya da her ay aynı miktarda taksit ödeyeyim, değişmesin taksitlerim diyorsanız, bu kredi size uygun olabilir.

dahilinde TL cinsinden kredi kullanılabilmektedir. Bahse konu uyarınca belirlenen azami vade süresi 240 aydır. Yani bütçenize göre kredinizi uzun vadede ödeyebilirsiniz. kredisi kapsamında maksimum 1 milyon Türk Lirası’na kadar finansman sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra satın alınacak konutun değerinin yüzde 80’ine kadar kredi kullanılabilmektedir.

koşullarına göre uygulanan aylık yüzde 2,40’tır. Kredi kullanım sırasında bankanın size ilettiği faiz oranı geçerlidir. Garanti Bankası konut kredisi kapsamında yalnızca mesken alımı için finansman sağlanabilmektedir. Banka, kredi kullanım koşullarına göre satın alınan evi ipotek etmektedir. Finansman sağlamak için bu koşul yeterli olmakla birlikte, kimi durumlarda kefil istenebilmektedir. uyarınca, kendi bütçenize göre ödemenizi ayarlayabilirsiniz.

Garanti sabit faizli konut kredisi ürünü uyarınca, müşteri erken ödeme yapmak istediği takdirde, erken ödenen anapara tutarının yüzde 2’si kadar erken ödeme ücreti alınmaktadır. Buna ek olarak, yine sabit faizli kredi kullanımlarda, taksitlerin bir yahut daha fazlası erken ödenmek istendiğinde, kalan vade süresi 36 aydan fazla değil ise ödenen anapara tutarının yüzde 1’i; 36 ayı aşıyor ise ödenen anapara tutarının yüzde 2’sini geçmeyecek şekilde masraf tahsil edilmektedir.

Örnek Hesaplama

ürünü kapsamında 80 bin Türk Lirası finansman sağlayan bir müşteri aylık yüzde 2,40 faiz oranından faydalanmaktadır. 120 ay vade ile kredi kullanan müşteri aylık 2 bin 038,38 Türk Lirası ile kredi taksitlerini ödemektedir. Vade sonunda toplam ödemiş olacağı tutar 244 bin 608,11 Türk Lirası olacaktır. Müşteri söz konusu kredi kullanım masrafı olarak takribi 1.200,00 Türk Lirası ödeyecektir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.