İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ev Alacaklara Konut Finansmanı Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan!

Albaraka Türk Katılım Bankası, faiz hassasiyeti bulunan vatandaşlara sunduğu imkanlarla ön plana çıkıyor. Yeterli nakdi olmayan vatandaşlar, buna rağmen ev sahibi olmak istiyor ve faizli de kullanmak istemiyorlar ise; Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan konut finansmanı elde edebileceklerdir. Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan kullanılan finansman uzun vadede geri ödenebilecektir.

Albaraka Türk Katılım Bankası konut finansmanı dahilinde kullanılacak nakit, 120 aya kadar vade tercihi ile geri ödenebilecek olup, bankanın konut finansmanı uyarınca belirlediği aylık yüzde 2,25 noktasındadır. Söz konusu kar oranı 120 aya kadar vade tercihlerinin tamamı için geçerlidir. Ayrıca bahse konu kar oranının 250 bin Türk Lirası’na kadar olan konut finansmanları için geçerli olduğu da unutulmamalıdır. Bununla birlikte, müşterinin konut finansmanı kullanmasının akabinde karşılaşacağı bazı masraflar da olmaktadır. Bunlar; ekspertiz rapor ücreti, konut sigortası bedeli, konut ipotek tesis bedeli, konut finansmanı tahsis ücreti gibi masraf kalemleridir.

Albaraka Türk Katılım Bankası Konut Finansmanı Şartları

Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan konut finansmanı edinmek isteyen vatandaşlar, sahip olmak istedikleri evin ekspertiz raporu sonucunda belirlenecek bedelinin azami yüzde 80’ine kadar konut finansmanı kullanabileceklerdir. Yani 250 bin Türk Lirası değerinde bir ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, bankadan ancak 200 bin Türk Lirası’na kadar finansman kullanıp, kalan 50 bin TL’lik tutarı kendi imkanları ile karşılamak durumundadırlar. Finansman uyarınca geri ödemeler aylık eşit taksitlerle yapılabildiği gibi, ara ödemeler ile taksit meblağı azaltılarak da yapılabilmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası Konut Finansmanı Hesaplama

Bankadan 200 bin Türk Lirası konut finansmanı kullanarak borcunu 120 ay vadede geri ödemeyi planlayan bir vatandaş; Albaraka Türk Katılım Bankası’na 10 yıl boyunca her ay 4.834,80 Türk Lirası taksit ödemeleri yapmak durumundadır. Vatandaşın 10 yıl sonunda bankaya ödeyeceği toplam taksit tutarı 580.176 Türk Lirası olacaktır.

kullanacak vatandaş, ekspertiz raporu için ortalama bin Türk Lirası, ipotek tesis ücreti olarak 206 Türk Lirası ve sigorta bedeli olarak da takribi 330 Türk Lirası ödemek durumundadır. 200 bin Türk Liralık konut finansmanı kullanımı esnasında ayrıca bankaya bin Türk Lirası konut finansmanı tahsis bedeli ödenmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.