İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ev Alacaklara HSBC Mortgage Kredisi Uygun Koşullarda Sunuluyor

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Ev sahibi olmak isteyenler gerekli finansmana sahip olmadıklarında ilk seçenek olarak konut kredilerini ya da kredilerini düşünmekteler. HSBC de konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara mortgage kredisi ile destek oluyor. HSBC kredisi ürünü kapsamında nakit edinerek ev almak isteyen vatandaşlara cazip imkanlar sunulmuş durumda.

HSBC Kredisi Özellikleri

HSBC kredisi kullanmak isteyenler için kredinin özelliklerini belirtmekte fayda var. Aşağıda bu özellikleri madde madde sıraladık.

– HSBC kredisi en az 5 bin Türk Lirası kullanılabilmektedir. – Kredinin kullanılabilmesi için, krediye konu evin tamamlanmış olması gerekmektedir.

– HSBC kredisi dahilinde finansman desteği alarak konut sahibi olmak isteyenler; krediye konu evin değerinin maksimum yüzde 80’ine kadar kredi kullanabileceklerdir.

– HSBC kredisi geri ödemeleri maksimum 120 ay vadelendirilebilmektedir. 120 aya kadar müşteri geliri ve kredi taksitleri ile uyuşmak kaydıyla istediği vadeyi seçebilecektir.

– Müşterinin kredi notu yeterli ise HSBC kredisi için ekstra kefil talep etmemektedir.

– Kredi geri ödemeleri; ara ödeme, erken ödeme seçenekleri ile de gerçekleştirilebilmektedir.

– Kredili hayat sigortası ile kredi borcu garanti altına alınabilmektedir.

– Tüm kredi vadesi boyunca ödenecek sigorta primleri bir defada düşük seviyeden peşin olarak ödenebilecektir.

– HSBC mortgage kredisi kapsamında aylık yüzde 3,15 uygulamaktadır. Bu faiz oranı müşteri özelinde değişiklik gösterebilecektir.

HSBC Mortgage Kredi Hesaplama Örneği

200 bin lira değere sahip ev için HSBC mortgage kredisi dahilinde 160 bin Türk Lirası nakit kullanan vatandaş, geri ödemelerini 120 ay vadede yapmak isterse aylık taksitleri 5 bin 165 Türk Lirası olacaktır. Kredi kullanımı esnasında müşteri peşin olarak kredi tahsis ücreti ödemek durumundadır. 160 bin liralık mortgage kredisi için kredi tahsis ücreti 800 Türk Lirası’dır.

HSBC Mortgage kredisi kullanan vatandaş 173 Türk Lirası ipotek tesis bedeli ödemek durumundadır. Krediye konu evin değeri ekspertiz raporu ile belirlenecektir. Ekspertiz ücreti olarak ortalama 850 Türk Lirası masraf da müşteriden tahsil edilecektir. Bu tutar, krediye konu evin lokasyonuna göre farklılık gösterebilir. 160 bin liralık kredinin 10 yıl sonunda toplam geri ödemesi takribi 620 bin Türk Lirası olacaktır. HSBC mortgage kredi başvuruları HSBC’nin şubelerinden yapılabilmektedir. Daha detaylı bilgi için 0 850 211 0 111 numaralı HSBC Bank telefon bankacılığı aranarak görüşülebilir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.