İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eski Hükümlülere Kredi Veren Bankalar

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Eski Hükümlülere Veren

Daha önce çeşitli sebeplerle hükümlülük geçiren ancak, mahkumiyet süresi sona ermiş olan ve ya şartlı tahliye ile salıverilen kişiler için eski hükümlülere krediler konusunda devlet yeni bir uygulama başlatmaktadır.

Bu uygulama gereği eski hükümlülerin çok daha kolay ve rahat şekilde dünyaya adaptasyonu ve iş konusunda sıkıntı yaşamadan hayata bağlılığının sağlanması amaçlanmaktadır.

İşlenen suçlar da kapsama alınarak, mağdur olan kişilerin de yardımına koşarak ayrıca ilgili olarak uyumları takip edip tüm mağduriyetlerin de ortadan kaldırılması için özel çalışmalar başlatan ve bu çalışmalar kapsamında özellikle eski hükümlüleri göz önünde bulundurarak ve onların hayata adaptasyonda sıkıntı yaşamaması için çıkar yolları araştırıp yeşerten Devlet, söz edilen yasa kapsamında da bir çok çalışma düzenlemiş ve söz edilen bu alanda faaliyetlerini de ileriye götürmeyi başarmış bulunmaktadır.

Hükümlülere Özel Verilecek

Adalet Bakanlığı tarafından daha önce yargılanmış ve bu konuda mahkumiyet almış insanlar için gerçekten de sonradan tekrar dünyaya hazır olmak çok zor olmaktadır.

Bu tarz durumlar için devlet özel bir çalışma yaparak eski hükümlülere krediler vererek gerekli hazırlık aşamasının daha da hızlı şekilde geçmesi için özel çalışmalar yapmaktadır.

Bu sayede hem iş konusunda sıkıntılar yaşanmayacak hem de tekrar suça geri dönme meyilinin önüne geçilmiş olacaktır.

Buna göre af kapsamında olan kişiler de çıktıktan sonra istediği gibi başvurusunda bulunabilecek. Konu ile ilgili başvuru sırasında, sabıka kaydı talep edilebilecek.

Hükümlülere Nasıl Verilecek?

Konu ile ilgili olarak sürekli çalışan devlet, eskiden hükümlülük süreci olmuş ve bu süreci geçirmiş olan insanlar için özel bir çalışma yaptırmaktadır.

Bu sayede sizler de eski hükümlülere krediler konusunda gerekli çalışmalar sonrasında sabıka kaydı durumunuza göre gerekli kredilere başvurabileceksiniz.

Bunun kapsamı, sadece halihazırda hükümlü olanları kapsamayacağı gibi, hükümlülük süreci sona ermiş olanların işlemleri göz önünde bulundurulacaktır.

Bu arada talihsiz şekilde hükümlü duruma düşmüş kişiler de bu konuda muzdarip olmamış olacaklardır. 2017 yılı içerisinde bitirildikten sonra bu kanun ile bir çok insanın bu sıkıntıdan rahat bir şekilde çıkacağı konuşuluyor.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.