İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eşimin Kredi Notu Benim Kredi Notumu Etkiler mi?

Benim Notumu Etkiler mi?

Business graph 3D Render on paper

çekmek isteyen yüz binlerce kullanıcı vardır. Bu kullanıcıların kredi çekebilmek için gerekli şartlara uygun olup olmadıklarını öğrenmeleri için yapmış oldukları birçok araştırma vardır. Bu araştırmalardan birisi de benim notumu etkiler mi doğrultusunda yapılan araştırmalardır. Bu araştırmalar özellikle yeni evli çiftlerin yaptığı araştırmalardır. Konut almak için çekilmek istenen konusunda bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılar için yazımızı okumalarını ve konu hakkında bilgi sahibi olmalarını tavsiye ederiz.

Öncelikle şunu belirtelim ki yüksek miktarda çekeceğiniz zaman eşinizin kredi notu hangi bankaya başvurursanız başvurun incelenecektir. Çünkü bu sayede ailenin ortak geliri hesaplanıp ona göre miktar belirlenecektir. Yani eşinizin kredi notunun sizin kredi notunuz açısından önemi çekmek istediğiniz kredi türü ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Ne kadar yüksek miktarda kredi çekecekseniz eşinizi kredi notu da o kadar yüksek miktarda önem arz etmektedir.

Çekmek İçin Önemli mi?

Özellikle gibi yüksek miktarlı kredilere başvurduğunuz takdirde, eşinizin kredi notu da sizin için banka tarafından önemli hale gelecektir. Bunun sebebi ise ailenin ortak gelirine göre hareket edilmesidir. Hane halkından diğer insanların kredi notları bile bu durumda incelenir. Bunun yanında düşük miktarda kredi çekmek için ise eşinizin kredi notunun pek önemi yoktur. Fakat her iki durumda da sizin kredi notunuz daha önemlidir.

Eşim Yasal Takipte

Eşinizin yasal takipte olması ise sizin kredi çekmenizi oldukça zorlaştıran bir durum. Eşiniz kart borcunu ödemediği için yasal takibe düşmüşse sadece düşük miktardaki ihtiyaç kredisini çekmeniz mümkün olabilir. Fakat eşinizin kredi notu düşük ama yasal takipte değilse kredi çekme olanağınız daha fazladır.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.