İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Erken Kredi Kapatma İndirimi Hesapla

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Erken Kapatma İndirimi Hesapla

Erken kapatma işlemi zorlu bir süreçtir. Bu süreçten geçtikten sonra üster istemez de olsa bir indirim bekleniyor.

Erken kapatma indirimi hesaplamak için sizlerin dilediği şekilde faiz oranları hesaplanabilir. Bunlara göre de kredileri geri ödeme ile hesaplarsınız, çıkan sonuca göre geri ödeme yapılır.

Geri Ödeme Hesaplaması

Kredilerin ödeme planından önce kapatılması için oldukça güzel bir durumdur. Bundan dolayı da bazı indirimler uygularlar.

Siz de kredinizi daha erken kapatmak isityor iseniz aldığınız bankadan ne kadar ödeyeceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Erken kapatma indirimi için telefon bankacılığını kullanabilirsiniz.

Kendiniz de Hesaplayabilirsiniz

Kendi hesaplama yöntemleri ile erken kapatma indiriminibir hesap makinesi ile kolayca halledebilirsiniz. Hesaplama sonuçları gireceğiniz verilere göre değişiklik gösterebilir.

Daha kötü bir durum da var. Bu durum anlamsız olmasına karşın birçok müşteriyi müzdarip bile etmiştir. Kredilerini eğer erken kapatacaksanız bir ceza bile ödeyebilirsiniz.

Şayet bu konu hakkında tam bilgi için bankanız ile görüşme yaparak gerçek ve garantili bilgilere ulaşmalısınız.

Bankanızdan Ceza Tutarını Öğrenme

Kredinizi erkenden bitirmek istiyorsanız, bu düşüncenizi biraz saklamanız gerekebilir. Çünkü artık yeni kanunlara göre bir ceza yükümlülüğü vardır.

Sonuçta imzalamış olduğunuz sözleşmeye uymamış oluyorsunuz.

Bankanızdan kapatma ceza miktarınızı öğrenebilirsiniz. Bankanıza ödeyeceğiniz tutarı ayrıntılı bir şekilde anlattığınız zaman bankanız sizin yerinize bir indirim ve ceza hesaplaması yapar.

Bu ceza ve indirim sonuçlarında toplamda ne kadarlık bir ödeme yapacaksanız sizlere net bir şekilde anlatır. Bu sayede bir sorun olmadan gayet rahat şekilde cezalarınız ve indirimleriniz ile bir ödeme süreci geçirirsiniz.

Erken Ödeme

Erken ödeme cezası hesaplaması demek imzalamış olduğunuz sözleşmeye uymadığınız için konut finansmanlarını zora sokma durumundan dolayı da cezalar verilmektedir.

Finansmanların sizlere imzalattığı belgelerde bu durumlar ile ilgili olarak farklı farklı beyannameler bulunmaktadır. Bu durumlar ile karşılaşacağınız bildiğiniz için ayrıntılı şekilde okumanız daha az zarar görmenizi sağlayacaktır.

Bankanızdan gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.