İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Engelli Kredisi Veren Bankalar

Engelliler için özel bir durum olan engel kredisi onların tüm zorluklarına rağmen daha rahat yaşaması için zorluklarile daha kolay mücadele etmeleri için hiçbir zorluğa korkmadan yürüyebilmeleri için kullanılan türüdür. Tabi ki bazı engelli kredi şartları bulunur. Bu şartları ise bakanızdan öğrenebilirsiniz. Gerekli evrakların hangilerini olduğunu yazımızda anlatacağız.

Ekonomik Engele Engel

Bankacılık piyasasına da el atan bi durumdur. Oldukça mutluluk verici olan ve engelli kredisi veren bankalar aracılığı ile bir umut olamktır bu. Tüm özel ve devlet kuruluşları gibi engelli vatandaşlara tanınan özel haklar bulunmaktadır. Engelli kredisi adı altında bir çok zor durumdaki insana yardım edilir.

Hangileridir?

arasında en ön planda olanlara Yapı ve QNB Finans Bank’ı verebiliriz. Bu alanda bir çok yatırımı mevcut olan bankalardır bunlar. Hayatın zorluklarına rağmen wngellileri desteklemek ve onları sosyal hayata hazırlamak ve ekonomik anlamda bir özgürlük vermek adına kredi vermek ve yardım etmek amacı ortaya çıkmıştır.

 

Engelli Faizleri

Engelli olmak için büyük bir sorun değildir. Onlara göre belli faiz oranları belirlenir. Bu faiz oranları engelli vatandaşları sıkmaz ve onları rahata kavuşturur. Üstelik vade aylarında da uzama yaparlar. Onlara verilirken bir sorun ile karşılaşılmaz. Bunun ndeni ise açıktır. Çünkü engelli vatandaşların maaşları hiçbir zaman bitmez. Devlet tarafından her türlü destekleme halleri kullanılır. Destek olduğu için de kredi alması ve kredi onaylatılması kolaydır. Devlet bankalarından olan ziraat bankası bu konuda büyük bir çaba göstererek engelli vatandaşlar için birçok kredi oluşturmuştur ve bunu yardımlarına sunan bir banka olmuştur.

Engelli Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Engelli kredisi başvurusu için bireyler telefon bankacılığı ya da sms bankacılığı yerine direkt ileiletişime geçerler. Engelli kişinin engelli oranını belirten bir rapor, engellikredialacak kişinin sigortalı olup olmama durumu, engelli kişinin üzerinde bir gayri menkul olup olmadığını göstren belge, engelli araç varlığını gösteren belgeler gibi belgeleri isteyebilir bankalar.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.