Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

Anasayfa / Finans Rehberim / Krediler / En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredi Veren Bankalar

En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredi Veren Bankalar

/
/
/
360 Gösterim

En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredi Veren Bankalar

İhtiyaç kredisi birçok kişinin başvurduğu kredi çeşitlerinden bir tanesidir. Bu kredi çeşidi ile borçlanmış olduğumuz ürünlerin, malların ve taşıtların borçlarını kolay bir şekilde kapatabilmekteyiz. Her birey dönem dönem istek ve ihtiyaçlarını sağlayabilmek için borç altına girmektedir. Bu borçların altından bir anda kalkması maalesef mümkün değildir. Bu durumlarda bankaların ihtiyaç kredilerine başvurmaktadırlar. İhtiyaç kredisine başvurmadan önce aylık sabit gelirlerini ortaya koymalı ve kredi çektikten sonra nasıl bir ödeme yoluna gidileceği belirlenmelidir. İhtiyaç kredisi veren her banka birbiri ile aynı özellikleri taşımamaktadır. Bu bankalar verdiği kredi, geri ödeme süresi ve faiz bakımından farklılıklar göstermektedir. Bireyler yapmadan önce çeşitli bankalardan bilgi edinmeli ve bu yönde ihtiyaç kredisi başvurusu yapmalıdırlar.

Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi veren bankalar verdikleri krediyi genellikle 48 ay içerisinde geri istemektedirler. Fakat bu durum herkes için olumlu karşılanmamaktadır. Bu yüzden tüketiciler farklı bankaların farklı ödeme imkanlarına başvurmaktadırlar. Her birey kendi bütçesi doğrultusunda ödeme şeklini belirlemelidir. Bazıları için kredinin geri ödeme süresi ne kadar iyi olsa da bu durum herkesin isteyeceği bir durum değildir. Bu yüzden en uzun vadeli ihtiyaç kredi veren bankalar şeklinde bir aramaya girmek tüketicilerin önemli bir odak noktasını oluşturmaktadır.

2017 İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç kredilerini 120 veren bankalar şeklinde bilgiler ortalıkta dolaşmaktadır. Fakat bu durumun aslı gerçekten de böyle değildir. Teknik ve kanuni bakımdan bu şekilde bir vadenin oluşturulması mümkün değildir. Çekilen kredi türünün adını değiştirerek bankalar sizlere kredi vermektedir. İhtiyaç, konut vb. şekilde bankalar size kredi vermektedir. Verdikleri krediye göre ise o kredi çeşidine uygun olan prosedürleri uygulamaktadırlar. Fakat çıkarılan yönetmelik ile birlikte vade sınırlaması ortadan kaldırılmış durumdadır. 2017 yılında en veren bankalara göz atacak olursak 60 ay vade seçeneği sunan İş Bankası listede yerini almaktadır. %0.99 faiz oranı ile birlikte tüketiciye kredi sağlamaktadır. Ayrıca 120 ay gibi uzun bir vade seçeneğini ise Odea Bank sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Mahkumlara Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde hükümlülere kredi ve mahkumlara kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yapışkan kenar çubuğunu etkinleştirmek için gereken bu div yüksekliği
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :