İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dört Büyükler Borsada Kan Kaybetmeye Devam Ediyor!

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Süper Lig’de bugüne kadar en çok şampiyonluk yaşayan takımlar olan Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor aynı başarıyı Borsa İstanbul’da gösteremiyor. Finansal tablolar açısından sıkıntılı yıllar geçiren dört büyükler borsada kan kaybetmeye devam ediyor. Özellikle son 5 yıllık süreç dikkate alındığında borsa en fazla kan kaybeden takım Fenerbahçe olurken; Fenerbahçe’yi Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor takip etti.

Fenerbahçe Borsada En Çok Kan Kaybeden Büyük!

2013 yılı sonlarında Fenerbahçe hisseleri 32 liranın üzerinde borsada işlem görmekteydi. 2014 yılının başından itibaren yükselişe geçen Fenerbahçe hisseleri 40 liranın üzerine çıksa dahi yıllar içerisinde gerilemekten kurtulamadı. Fenerbahçe hisseleri esas kaybını ise bu yıl yaşadı. 2018 yılına 30 liranın üzerinde giren Fenerbahçe hisseleri önce 20 liranın altına, akabinde de 10 liranın altına sarktı. Fenerbahçe hisseleri için tam anlamıyla kayıp yılı olan 2018 yılında Fenerbahçe hisseleri 36 liradan 6 liraya kadar geriledi. Bir diğer ifadeyle her 600 liralık Fenerbahçe hissesi 100 liraya düştü. Zira Fenerbahçe hissesi gün itibari ile 6,71 liradan işlem görmekte.

Galatasaray En Çok Kaybeden Büyüklerden!

Galatasaray hisseleri 2013 yılı son günlerinde 20 liranın üzerinden işlem görmekteydi. Geride bıraktığımız 5 yıl boyunca dalgalı bir seyir izleyen Galatasaray hisseleri 2018 yılına 6 liranın üzerinden merhaba dedi. Bununla birlikte Galatasaray hisseleri de 2018 yılını kayıp yılı olarak kayıtlara geçti. Galatasaray hisseleri hali hazırda 1,22 liradan işlem görmekte. Bu da Galatasaray hisselerinin bu yıl yüzde 500’ün üzerinde değer kaybı yaşadığını ortaya koymakta.

Beşiktaş Hisseleri Daha Az Kaybettirdi!

Dört büyükler arasında borsada kazandıran kulüp olmazken, Beşiktaş diğer rakiplerine göre nispeten daha az kaybettiren kulüplerden birisi olarak kabul edilebilir. Geride bıraktığımız 5 yıllık süreç dikkate alındığında;  Beşiktaş 2013 yılı sonlarında 2 liranın üzerinden işlem görmekteydi. Bir süre bu seviyeden devam eden hisseler Beşiktaş’ın şampiyonlukları ile zirve yapmış ve akabinde tekrar düşüşe geçmişti. 2018 yılına 4,5 liraya yakın noktadan merhaba diyen Beşiktaş hisseleri gün itibari ile 1,71 liradan işlem görmekte.

Trabzon Hisseleri de Kayıpta!

2013 yılı son günlerinde 4 lira seviyesinde olan Trabzonspor hisseleri 2018 yılına 2 liranın üzerinde merhaba demişti. Hali hazırda 1,29 liradan işlem gören Trabzonspor hisseleri bu yıl 4 büyükler arasında yatırımcısına en az kayıp yaşatan hisse senedi olarak kayıtlara geçti.

Bir yorum

  1. […] 2013 yılı son günlerinde 4 lira seviyesinde olan Trabzonspor hisseleri 2018 yılına 2 liranın üzerinde merhaba demişti. Hali hazırda 1,29 liradan işlem gören Trabzonspor hisseleri bu yıl 4 büyükler arasında yatırımcısına en az kayıp yaşatan hisse senedi olarak kayıtlara geçti. Dört Büyükler Borsada Kan Kaybetmeye Devam Ediyor! […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.