İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Denizbank Tarımsal İşletme Kredileri

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Denizbank’ın müşterilerine sunduğu bireysel kredilerden bir tanesi de tarımsal kredilerdir. Tarımsal başlığı altında pek çok ürünü sunan banka tarımsal işletme kredileri ile de finansman sağlamaktadır. Denizbank tarımsal işletme kredileri hakkında detaylı bilgiyi yazının devamında bulabilirsiniz.

işletme kredileri dahilinde üreticinin tarımsal alandaki faaliyetlerine ilişkin girdiler ve üretim ihtiyaçları temini için gerekli olan finansman ihtiyacını karşılamaktadır. Bu kapsamda banka tohum, gübre, fidan, akaryakıt, yem alımı; sulama, çapalama, bakım giderleri, gibi daha pek çok işlem için gerekli olan finansmanı çiftçiye sağlamaktadır.

İşletme Kredisi Ürün ve Çeşitleri

Spot Kredi: Tarımsal işletmenin kısa vadeli finansman giderlerini karşılamak için verilen kredilere “spot kredi” denilmektedir. Spot kredilerin vadesi ve uygulanan sabittir.

Rotatif Kredi: Rotatif tarımsal işletme giderleri için kısa süreli sağlanan finansman türüdür. Rotatif kredi kapsamında finansman faizi aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da bir yıllık dönemler halinde tahsil edilebilmektedir. Bunun yanı sıra rotatif kredi kapsamında sağlanan finansman istenildiği zaman kısmi ya da tamamen kapatılabilmektedir. Denizbank tarımsal rotatif kapsamında ara ödemeler ile faiz ya da anapara ödemesi yapılabilmektedir.

Taksitli Tarımsal İhtiyaç Kredisi: Taksitli tarımsal kapsamında çiftçilerin yukarıda sayılan gereksinimlerinin haricinde kalan ihtiyaçları için finansman sağlanmaktadır. Bu kapsamda üreticinin gelir akışına uygun bir ödeme planı oluşturularak rahatlıkla ödemelerini gerçekleştirmesi sağlanmaktadır. Denizbank taksitli tarımsal ihtiyaç kredisi kapsamında eşit taksitli ya da esnek ödeme planları yapılabilmektedir.

Düğün Dernek Kredisi: Denizbank tarımsal işletme kapsamında çiftçiye düğün dernek kredisi de sunmaktadır. Düğün dernek kredisi dahilinde çiftçiye 36 ay vade ve yılda bir kere ödeme imkanı ile finansman sağlanmaktadır. Denizbank düğün dernek kredisi koşullarından faydalanarak finansman sağlayan çiftçilere 200 Türk Lirası’na kadar olan Altın Hesap hediye edilmektedir.

Sözleşmeli Üretim Kredisi: Sözleşmeli üretim kredisi, üreticiden direkt alım yapacak olan şirket ile ürünü yetiştirecek olan çiftçi arasında gerçekleştirilen, sözleşmeye dayalı kredilere denilmektedir. Sözleşmeli üretim kredisi kapsamında çiftçi, tarımsal ihtiyaç ve girdilerini karşılamakta, geri ödemelerini ise ürünle gerçekleştirmektedir.

Bir yorum

  1. […] Sözleşmeli Üretim Kredisi: Sözleşmeli üretim kredisi, üreticiden direkt alım yapacak olan şirket ile ürünü yetiştirecek olan çiftçi arasında gerçekleştirilen, sözleşmeye dayalı kredilere denilmektedir. Sözleşmeli üretim kredisi kapsamında çiftçi, tarımsal ihtiyaç ve girdilerini karşılamakta, kredi geri ödemelerini ise ürünle gerçekleştirmektedir. Denizbank Tarımsal İşletme Kredileri […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.