İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Denizbank Konut Kredisi İle 25 Yıla Kadar Vade İmkanı

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

Müşteri taleplerine yönelik finansman ürünleri ile her sıkıştığınızda yanınızda olan Denizbank, konut satın almak istediğinizde de kredi desteği vermektedir. Piyasa koşullarına göre uygun faiz oranları ve avantajlarıyla ile 25 yıla kadar vade imkanı sunmaktadır. dahilinde piyasa koşullarına göre en uzun vade süresini müşterilerine sunmaktadır.

Hayallerinizdeki evi bulduğunuzda ile finansman sağlayarak, düşük taksitlerle uzun vadede ev sahibi olabilirsiniz. kapsamında aylık yüzde 2,99 uygulamaktadır. Konut kredisi kapsamında talep edilen konut sigortası, hayat sigortası ve deprem sigortasının (DASK) Denizbank tarafından yapılması durumunda, banka faiz oranında yüzde 0,02 puan düşüş gerçekleştirecektir. Bahse konu sigortalar Denizbank tarafından yapıldığında konut kredisi aylık yüzde 2,97 faiz oranı ile kullanılabilecektir.

dahilinde finansman sağlamak isteyen müşterinin maksimum kullanabileceği kredi tutarı konutun ekspertiz değerine göre farklılık göstermektedir. Banka konut kredisi uyarınca evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar finansman sağlayabilmektedir. dahilinde müşteriden başlangıçta ve tek sefere mahsus olmak kaydı ile kredi tahsis bedeli talep etmektedir. Dosya masrafı da denilen kredi tahsis bedeli kullanılan kredi tutarının binde 5’i kadardır. Denizbank konut kredisi koşullarına göre taşınmaz rehin bedeli ve ekspertiz ücreti tahsil etmektedir.

100.000 TL Örnek Hesaplama

dahilinde satın almak istediği konut için 100 bin Türk Lirası finansman sağlayan müşteri aylık yüzde 2,99 ile kredi kullanımını gerçekleştirecektir. Müşteri kredi geri ödemelerini 120 ay vadede tamamlamak istediği takdirde aylık kredi taksitleri 3 bin 079,77 Türk Lirası olacaktır. Bu taksit miktarı ile vade sonunda toplam 369 bin 567,68 Türk Lirası ödenmiş olacaktır. Müşteri 100 bin Türk Lirası likidite için 500 Türk Lirası kredi tahsis bedeli ödeyecektir. Ayrıca 148,68 Türk Lirası taşınmaz rehin bedeli ve 700 Türk Lirası ekspertiz bedeli banka tarafından tahsil edilecektir. Ekspertiz bedeli ilgili konutun özelliklerine (metre kare, lokasyon, vb.) göre farklılık göstermektedir. Yukarıdaki ücret daire, mesken, 500 metre kareye kadar olan villalar için belirtilen ortalama bir bedeldir.

Banka kredi özelliklerinde değişiklik yapma, faiz oranlarını değiştirme hakkına sahiptir. Denizbank konut kredisi kapsamında finansman sağlamak için banka şubelerine başvuru yapabilirsiniz.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.