İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Burgan Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi İle Yüksek Meblağlarda Nakit Sağlama İmkanı

Son güncelleme tarihi Kasım 4, 2020

müşteri taleplerine göre finansman ürünleri sunmaktadır. Hemen her türlü nakit ihtiyaçlarınızda kullanabileceğiz ihtiyaç kredisinin yanı sıra bir de yüksek miktarlardaki nakit gereksinimleriniz için ipotekli ihtiyaç kredisi ürünü tasarlamıştır. Size ait olan konut ya da iş yerinizi göstererek ipotekli ihtiyaç kredisi dahilinde likidite sağlayabilirsiniz. İlgili kredi ürünü hakkında detaylı açıklamayı yazının devamında bulabilirsiniz.

ipotekli ihtiyaç kredisi kapsamında sahip olduğunuz konutun ya da iş yerinin ipoteği ile yüksek miktarlarda finansman sağlayabilirsiniz. Bahse konu kredi hizmeti dahilinde maksimum 500 bin Türk Lirası’na kadar likidite sağlanabilmektedir. 500 bin Türk Lirası’na kadar göstereceğiniz gayrimenkulün değerine göre bir meblağda kredi kullanabilirsiniz. ilgili tüketici kredisi uyarınca finansman sağlayabilmek için gayrimenkulün sağlaması gereken bazı koşullar söz konusudur. Bu koşullar şu şekilde listelenebilir:

  • Krediye konu olan gayrimenkulün sizin üzerinize olması gerekmektedir.
  • Gayrimenkul üzerinde herhangi bir kısıtlama olmaması gerekmektedir.
  • Gayrimenkul ekspertiz değerlemesi sonucunda acil satış değerinin minimum 100 bin Türk Lirası olması gerekmektedir.
  • ipotekli tüketici kredisi uyarınca talep edilen tutar, gayrimenkulün acil satış bedelinin maksimum yüzde 50’si kadardır.
  • Krediye konu gayrimenkulün son 5 sene içerisinde aile içi bir satışa konu olmaması gerekmektedir.
  • İpotek gösterilecek konutun kat irtifakı ya da kat mülkiyeti tapusu olması şarttır.

ipotekli ihtiyaç kredisi dahilinde azami vade 36 ay olarak belirlenmiştir. Kredi uyarınca uygulanan faiz oranları vade süresine göre farklılık göstermekle birlikte aylık yüzde 2,44’ten başlamaktadır. Burgan Bank ipotekli tüketici kredisi dahilinde 12 ay vadeye kadar kredi kullanımlarında aylık yüzde 2,44 faiz oranı, 12 ile 36 ay vadeye kadar olan kredi kullanımlarında aylık yüzde 2,49 faiz oranı uygulanmaktadır.

Burgan Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi Örnek Hesaplama 75.000 TL

Burgan Bank ipotekli tüketici kredisi koşullarından faydalanarak, evini gösteren ve 75 bin Türk Lirası kredi kullanan müşteri kredi geri ödemelerini 36 ay vadede tamamlamak istediği takdirde aylık yüzde 2,49 faiz oranından faydalanacaktır. Bu durumda müşterinin aylık taksit tutarı 3 bin 179 Türk Lirası olacaktır. Vade sonunda müşteri toplam 114 bin 444 Türk Lirası kredi geri ödemesi yapmış olacaktır. Banka bahse konu kredi kullanımı için 375 Türk Lirası kredi tahsis bedeli tahsil edecektir.

Bir yorum

  1. […] Burgan Bank ipotekli tüketici kredisi koşullarından faydalanarak, evini teminat gösteren ve 75 bin Türk Lirası kredi kullanan müşteri kredi geri ödemelerini 36 ay vadede tamamlamak istediği takdirde aylık yüzde 2,49 faiz oranından faydalanacaktır. Bu durumda müşterinin aylık taksit tutarı 3 bin 179 Türk Lirası olacaktır. Vade sonunda müşteri toplam 114 bin 444 Türk Lirası kredi geri ödemesi yapmış olacaktır. Banka bahse konu kredi kullanımı için 375 Türk Lirası kredi tahsis bedeli tahsil edecektir. Burgan Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi İle Yüksek Meblağlarda Nakit Sağlama İmkanı […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.