Oh Snap!

Please turnoff your ad blocking mode for viewing your site content

Anasayfa / Finans Rehberim / Krediler / Banka Dışında Kredi Alınabilir Mi?

Banka Dışında Kredi Alınabilir Mi?

/
/
/
408 Gösterim

Kara listeye girenler ve bu nedenle bankalardan edinemeyenlerin en çok sorduğu sorular arasında yer alıyor banka dışında alınıp alınamayacağı. Banka dışında alınabileceğini ve bunu talep eden müşterilere yardımcı olunacağını söyleyen internet siteleri ile karşılaşmaktayız. Peki bu durum ne kadar gerçekçi ya da ne kadar mümkün? Banka dışında kredi alınabilir mi?

Bankalar, piyasaların en önemli kuruluşları arasında yer almaktadır. Yasal olarak devlet tarafından kredi vermeye yetkilendirilmiş olan bankalardan finansman edinen ve edindiği finansmanı geri ödeyemediği için sıkıntı içerisine düşen vatandaşlar, kara listeye girdikleri için bir daha bankalardan kredi edinememektedirler. Böyle bir durumda acil nakit ve acil kredi arayan kişilerin banka haricindeki kurumlarda arayışa girmesi dolandırıcıların iştahını kabartmaktadır.

Bankadan Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Konunun uzmanlarına sorduğumuz banka dışında kredi alınabilir mi sorusunun cevabı kesinlikle hayırdır. Bu şekilde kredi sağladığını ve kredi çıkarttırmak için yardımcı olacağını söyleyen kişilere kesinlikle güvenilmemelidir. Çok düşük kredi puanınız olmasına rağmen size kredi çıkarttıracağını söyleyen yahut banka dışında kredi alınabileceğini söyleyen kişiler ya dolandırıcıdır, ya da tefeci. Peki bankalardan kredi alamıyorum diyen kişiler ne yapmalı?

Bankalardan istediği finansmanı elde edemeyen vatandaşların önünde çok iyi iki seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklere geçmeden önce yine bir bankadan gelen kredi olanağına dikkat çekmekte fayda var. Zira pek çok kişinin bilmediği Aktifbank, internet üzerinden sağladığı hizmette cazip fırsatlar sunmaktadır.

Bu kapsamda Aktifbank; kredi notu düşük olan vatandaşlar için, ödeme geçmişinde sorun olan vatandaşlar için kredi vermektedir. Bununla birlikte farklı bankalarda kredi notu düşük olan müşterilerin kredi edinebileceği kampanyalar mevcuttur. Bu kampanyalar takip edilerek finansman desteği elde edilebilir ve alınan kredinin geri ödemeleri düzenli şekilde yapılarak kredi notunun tekrar yükselmesi de bu sayede sağlanabilir.

Bu seçeneği de denemiş ancak yine de kredi edinememiş kişiler için şirketleri bir diğer seçenek olabilir. Daha yüksek faizle de olsa vatandaşlar faktöring şirketlerinden nakit ihtiyaçlarını giderebilirler. Son seçenek ise biraz riskli olmakla birlikte; senetle araç satın almak ve akabinde alınan aracın daha ucuza satılması olacaktır. Bu durumda vatandaşın nakit temin etmekle birlikte, yüklü miktarda zarar etme durumunda kalacağı da unutulmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Acil Para Lazım Nasıl Bulurum? başlıklı makalemizde Acil Para ve Banka Kredileri hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yorumlar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yapışkan kenar çubuğunu etkinleştirmek için gereken bu div yüksekliği
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :